| Girldxx a întrebat:

De ce poate fi considerata "cartea" un dar oferit cititorului?

Răspuns Câştigător
| Kirby a răspuns:

Cartea este considerata un dar oferit cititorului deoarece un cititor citeste mai ales din placere si cum domeniul cititorului este cititul, normal ca instrumentul la care lucreaza este cartea iar uneltele sunt ochii.
Ex:Mihai este un cititor care citeste mult.Deoarece parintii lui au vazut cat de mult ii place sa citeasca, i-au oferit in dar de ziua lui carti. Mihai=happy.

2 răspunsuri:
| Gînscă_Roxana_1995 a răspuns:

Explicati de ce poate fi considerata cartea un dar oferit cititorului

| Victor_Mitroiu_1950 a răspuns (pentru Gînscă_Roxana_1995):

Cartea este o poarta ce se deschide spre cunoasterea universului in care noi avem sansa sa traim.