| Violeta_Diana_1994 a întrebat:

De ce usile de la casa de deschid pe dinauntru, iar cele de la scoala se deschid pe dinafara?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca asa li s-a sculat crenvustu la altii in sus, stanga dreapta jos.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca tara asta e plina de idioti. O usa trebuie sa se deschida spre exterior pentru ca in caz de incendiu, inundatie, etc este mai usor sa impingi.

| agent003 a răspuns:

Usa mea de la casa se deschide spre exterior.

| OnuOnulică a răspuns:

Pentur ca asa este normal.

| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca sunt gandite astfel ca in cazuri de calamitati sa se poata evacua scoala repede.

| Crucified a răspuns:

Ce haz? Că oricum nu voiam să te fac să râzi.

| Bizzle a răspuns:

Hei! Pai pentru ca sa nu ocupe loc pe hol sau in urmatoarea camera cand se deschid, asa e mai usor sa se deschida pe dinautru.Iar cele de la scoala e mai simplu pe dinafara ...Nu stiu, eu asa imi cam explicc.
Te pup :*!

| Andreea_4752 a răspuns:

Pentru ca Romania e plina de surprize, dar care a devenit o obisnuinta.

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Ca asa este Romania habar n-are nimeni