| GokuUltraInstinct a întrebat:

M-am blocat in casa, cheile mele sunt pe dinafara si este inchis, deci nu pot deschide cu alte chei pe dinauntru, trebuie ca cineva sa deschida usa pe dinafara, mi-am sunat prietenii si cam toti sunt plecati la mare. Ce as putea sa fac? Daca stie cineva o modalitate sa deschid usa, as dori sa o aud.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o surubelnita detaseaza clanta de pe usa si dupa ce iei cheia, o descui, si o montezi la loc.
Din cate vad internet ai, cauta pe net cum sa dai jos clanta si cum s-o montezi la loc. Pe principiu nu forta ca e sansa sa strici usa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa o comanda la pizza, cand vine baiatul te si descuie.

| Freya1 a răspuns:

Asculta cand coboara cineva scarile daca stai la bloc si strigai sa te deschida.
Nu cred ca stai la partier ca sareai gemu pana acum asa ca iesi pe geam si striga la vecinu de dedeasubt sau deasupra daca nu coboara nimeni si zi sa te deschida...

| MeowMeowGurllll a răspuns:

Daca ai agrafe si indemanare,e ok, cred ca te-ai prin deja. Daca stai la casa, iesi pe geam, sigur ai geam. Daca stai la bloc, vorbeste cu un vecin sa-ti deschida.
Sper ca am fost de ajutor!big grin