| Andriana a întrebat:

De curand am termina de citit Amurg( primul volum) pot citi Luna Noua (al doilea volum din Seria Amurg)au legatura intre ele ca sa le pot citi?

Răspuns Câştigător
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Da, au legătură între ele.
Nu prea poţi înţelege acestă serie dacă nu le citeşti în ordine, sau pe toate.
Amurg (Twilight) - Lună Nouă (New Moon) - Eclipsă (Eclipse ) - Zori de Zi ( Breaking Dawn )
Şi mai sunt şi 12 capitole din Midnight Sun (Soarele de la miezul nopţii) - acestă jumătate de carte are legătură cu Amurg. Este Amurg, doar că ese povestită din punctul de vedere a lui Edward.
Şi mai este şi "Noua si scurta viata a lui Bree Tanner" - o poveste din Eclipsă, care are legătură cu un personaj nu foarte important pentru cititori, dar foarte important pentru autoare. happy

Deci, da, au o strânsă legătură între ele.

9 răspunsuri:
| Aleeeeeeee a răspuns:

Normal ca au doar sunt din aceeasi serie happy. Spor la citit!

| loveiseverything a răspuns:

Bineinteles ca au legatura.Da, poti citi al doilea volum Luna noua.
In ordine volumele sunt asa: Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi.

| DianaScorpio a răspuns:

Au o foarte mare legatura una intre alta, asa ca ia-le in ordine! :Amurg, Luna noua, Eclipsa, Zori de zi.

| LiaYapp a răspuns:

Da au legatura intre ele...toate cele 4 volume

| kattya96 a răspuns:

100%. Sunt 4 volume si sunt strans legate unul de altul. Sau ma rog, a doua carte este scrisa din perspectiva lui Jacob, dar totusi actiunea e aceeasi si continua.
SPOR LA CITIT! happy

| Gini a răspuns:

Da au legatura. Spunemi si mie site pe care l-ai citit, sau de unde ai luat cartea.

| Cum0Cheama a răspuns:

Da normal ca au legatura intre ele sa vezi ce frumos este Luna Noua eu l'am citit love struck

| picox a răspuns:

Evident.

| ady98adrian a răspuns:

Sigurhappy Toate au o legatura. In Luna Noua este vorba (mai mult) de Jacob, de varcolaci si de Bella care descopera ca daca isi petrece mai mult timp cu Jacob uita de durerea care i-a provocat-o Edward ( in Luna Noua Edward o paraseste pe Bella dar nu pentru mult timp). Este foarte frumoasa, la fel ca toate din seria Twilight. Citire placutawinking