| Metin2zM a întrebat:

De fiecare data cand intru intr-un joc dupa cateva minute mi se restarteaza pc-ul. Din ce cauza? Am mai avut problema asta cand bateria de la unitate n-a fost bine fixata. O fi din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Sunt mai multe probleme care pot aparea, ori memoria, ori procesorul se incalzeste prea tare ( vezi coolere sa functioneze, sau baga putin aspiratorul prin el ca sa isi faca vectilatia corecta) poate sa fie si de la sursa, windows... asa ca verifica-le pe rand.

2 răspunsuri:
| PROFESSIONAL a răspuns:

E din cauza Ramilor si a memoriei virtuale.
Desfa carcasa, scoate ramii si bateria aia mica din ea si lasa-i 10 minute, dupa pune-i la loc si daca tot asa iti face, trebuie reglati din bios.

| sasuke8000 a răspuns:

Poate fi ori memoria ori bateria poti incerca sa schimbi windous-ul