| skillaT a întrebat:

De la ce varsta poti pune un bilet? ( pariu sportiv ), sunt minor si as vrea sa pun un bilet dar ma tem ca o sa refuze biletul din cauza varstei...

PS: am 13 ani...

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De pus probabil ca poti pune, dar chestia e ca, in cazul in care castigi ceva nu poti revendica premiul.Trebuie sa ai 18 ani impliniti ca sa participi propriu zis la joc. Dar poti pune si in eventualitatea unui castig sa rogi un adult sa revendice premiul.
"În conformitate cu legislaţia în materia jocurilor de noroc, persoanele sub 18 ani şi salariaţii Operatorului nu au dreptul să participe la joc. Pentru aceasta, Operatorul îşi rezervă dreptul de a solicita potenţialului client actul de identitate."Bafta!

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Depinde de casa de pariuri. Legal doar dupa 18 ani, dar la majoritatea intra toti copii si baga la pariuri.

| PinkDea a răspuns:

Fratimi-o pune de la varsta de 14 ani si nu s-a intamplat nimic... nu cred ca zice kineva keva big grin

| Florys a răspuns:

Eu joc la pariuri sportive de la 14 ani. Poti juca linistit!

| SilviuCSM a răspuns:

Salut WhOo. Pariurile sportive sunt interzise minorilor. Nu o sa te lase sa pariezi.

| skillaT explică:

OK multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pune linistitbig grin

| cretzu94 a răspuns:

Nu ai nicio problema. daca nu te lasa la o casa de pariuri te lasa la alta sigur.si eu joc de la 12-13 ani. Dar te sfatuiesc sa nu te apuci ca dupa aia e greu sa te lasi mai ales daca vei castiga ceva la inceput dupa aia zici incepi sa pierzi si zici "lasa ca mai joc sa'mi recuperez banii" exact ca la aparate, ruleta, poker etc. iti zic din propria experienta. Eu am 16 ani

| Bosuu a răspuns (pentru cretzu94):

La ce agenti de pariuri crezi ca lasa minori sa incerc si eu? te rog

| Tau_Maryutzu_1998 a răspuns:

Dar trebuie si buletinul?