| ubox7007 a întrebat:

De la profil de filo, ce facultate ar fi de viitor sa urmez?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dreptul si academia de politie. Dar mai bine alegi ceva dupa pasiunile tale, nu doar dupa teorie ca daca nu esti bun in domeniile astea degeaba te duci ca tot fara loc de munca o sa fii sau ceva cu un salariu de nimic.

| ubox7007 explică (pentru Adry05):

Da, dar una ii cand ai o sansa, hai sa nu visam.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru ubox7007):

Dc crezi ca nu ai nici o sansa?

| ubox7007 explică (pentru KillaNoFilla):

Datorita faptului ca nu este o cerere reala pe piata de asa ceva, gen faci facultatea de psihologie si ajungi sa cauti de lucru peste tot, ca sa vezi ca nu gasesti nicaieri sau unde gasesti ai un salar de muncitor. Asa ca mai bine nici nu ma mai chinui sa fac o astfel de facultate.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru ubox7007):

La academia de subofiteri, dc nu ar fi o varianta?

| ubox7007 explică (pentru KillaNoFilla):

Pentru ca a trecut admiterea.

| OnuOnulică a răspuns:

Poți face orice facultatea. Nu contează profilul terminat în liceu. Pe profil de filologie ar merge să faci facultatea de jurnalism sau traducător.

| ubox7007 explică (pentru OnuOnulică):

Da, acuma ma duc sa dau admiterea la inginerie, am sa le scriu pe foaia de admitere, ca nu stiu in ce limba sunt scrise acele cuvinte, adica exercitiile de matematica.

| RagnarokR a răspuns (pentru ubox7007):

Daca ai facut filo, nu are rost sa mergi la nimic ce are mate sua fizica. la mate info se facea m1 in prostie, iar la filo dupa 1-2 nu s-a mai facut deloc. e o diferenta mare. asa ca, daca ai ales sa faci filo, atunci mergi la facultati corespunzatoare : comunicare, traducator, profesor sau mai cauti pe net si mai gasesti si altceva. mai poti psihologie, jurnalism

| UnBaiat439 a răspuns:

Facultatea de Drept.

| Akihito a răspuns:

La facultate nu te intreaba ce profil ai urmat in liceu, deci poti opta pentru orice facultate, insa va fi greu entru unele, fiindca nu faci matematica fizici chimie etc. Poti opta pentru drept, politie, traducator, litere.