| monia a întrebat:

De ziua mea(fac 10 ani) vreau ca tata sa imi ia un papagal(perus). Cum il pot convinge sa-mi ia? Iam spus deja dar el zice ca 50% sa-mi ia.Cum sa-l conving 100% sa-mi ia?

Răspuns Câştigător
| LifeInPink a răspuns:

Arata-i ca stii exact ce ii doresti si ce presupune asta. Da dovada ca esti responsabila, respecta-ti promisiunile facute si spune-i ca nu va regreta daca ti-l ia si nu trebuie sa isi faca griji. Ai grija insa, sa nu-l minti! Atunci increderea lui in tine si in ceea ce spui va fi zero! fundita?

3 răspunsuri:
| EvangelineDS a răspuns:

Convinge-l ca o sa ai grija de el in fiecare zi si d-astea.
p.s. daca ti-l ia si dupa o saptamana te plictisesti mai bine vinde-l decat sa-l lasi acolo si app o sa-ti trebuiasca o femela pentru papagal

| cata_4290 a răspuns:

In primul rand la multi ani si multa sanatate,pai roaga-l frumos si spune-i ca alt cadou nu-ti trebuie si daca nu e papagalul altceva nu vrei, jeje, interesant cadou vrei la 10 ani, bravo.

| stefanioneci123 a răspuns:

Este problema sa te puna sa faci diferite chestis a fi cuminte sau sa... ca sa til ia adica 100% til ia spune-i ca ai u grija de el si ca u ii pui apa mancare app mie mi'au murit 2 papagali mai am 0 daca iti ai o pereche ai grija daca face oua sa scoti masculul din cusca ca ti le... FUNDA?