| Serendipity17 a întrebat:

Deci, cand ma inregistrez imi iese vocea schimbata(stiu chestia aia dc iese schimbata...) dar intrebarea mea este daca ceilalti o aud normala cum o am eu de fapt?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Tu iti auzi vocea ta cu ureche interna si cu rezonanta din cutia craniana. Ceilalti te aud cu urechea externa, fara rezonanta. Toata lumea iti aude vocea la fel, si toata lumea nu-si recunoaste vocea proprie atunci cand si-o aud inregistrata prima data!

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Si vocea mea in orice filmare, inregistrare cu orice program, camera de filmat... vocea mea iese total schimbata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie laughing