| Iriiiii a întrebat:

Deci mi-am activat netul de mobil in reteaua orange cam pe la inceputul verii. si prin septembrie a inceput sa imi ia din credit. mi-a luat 2 euro. de ce si cum pot face sa intru pe net fara sa imi ia bani? mersi.

11 răspunsuri:
| oanaX a răspuns:

Nu mai intra. acea extraoptinune probabil era o oferta de sezon pentru a atrage iar acum nu mai e valabila

| Iriiiii explică (pentru oanaX):

Pai nu am mai intrat de mult pe net pe telefon

| oanaX a răspuns (pentru Iriiiii):

Esti sugura ca cei 2 euro sunt de la internet. exista posibilitatea ca daca dai sms sau daca publici nr pe unele siteuri de pe internet sa se fi trimis automat smsuri la acel site fara ca tu sa iti dai acceptulfi foarte atenta pentru ca cineva pe care il cunosc a trebuit sa plateasca 100 de euro din cauza asta... daca esti pe abonament poti cere desfasuratorul apelurilor si vezi exact de unde au aparut acei euro.

| Iriiiii explică (pentru oanaX):

Pai am verificat, cu cat stau mai mult pe internet cu atat imi ia mai multi centi.de exemplu am sunat la credi tsi aveam 2.5 euro, iar apoi am intrat pe net, si doar l-am deschis am intrat pe o singura pagina apoi am sunat din nou la credit si aveam 2.4 euro. cum se explica asta?

| AnnaSophiaRobb a răspuns:

Asculta, in primul rind, trebuia sa fii atenta la ceea ce ai facut, probabil ai intrat pe un site si tiau luat bani, dar nu e o problema, data viitoare fixeaza atent siteul pe care intri sa descarci ceva sau sa asculti muz online

| Iriiiii explică (pentru AnnaSophiaRobb):

Pe net intram doar pe mess, ca in rest intram pe aplicatia de facebook, pentru ca altceva nu aveam ce face pe net pe telefon tonguetongue.asa ca nu are cum sa imi ia bani daca am intrat pe o anumita pagina.si nu am descarcat muzica decat de pe cucurigu.mobi tongue

| Bloddsiege a răspuns:

Este imposibil,poti doar sa faci un contrct sau ceva de genu prin care platesti lunar doar pentru internet, separat, funda?

| Iriiiii explică (pentru Bloddsiege):

Nu am facut nici un contract tongue mi-am activat doar netul gratuit de la *100#

| Bloddsiege a răspuns (pentru Iriiiii):

Da stii ca asta e gratis doar pentru o luna, nu?

| Iriiiii explică (pentru Bloddsiege):

Pe mine m-a tinut mai mult. aproape 3 luni. dar nu inteleg de ce imi ia din credit.adica multe dintre prietenele mele si-au activat si ele, dar lor nu le ia bani, doar pur si simplu nu le mai merge internetul.

| Bloddsiege a răspuns:

Pia ei cred ca tu inca folosesti internetul, contacteaza operatorul daca vrei sa nu iti mai furnizeze internet, stiu cum e si eu am fost p Orange si mi sau parut aiurea toate otiunile si am trecut in maximia...laughing

Întrebări recente