| anonim_4396 a întrebat:

Deci... Prietenele mele cred ca am o boala pentru ca sunt emo, cum le fac sa inteleaga ca nu mor daca vb cu mine?

Răspuns Câştigător
| CookieDiamond a răspuns:

Hi happy pai in genereal...
nu toti emo prefera singuratatea sa se izoleze si sa se taie cu lama laughingpai unii adolescenti adopta stilul vestimentar doar ca le place, sa-si faca parul sa se imbrace ca ei.
cat despre prietenele tale. daca nu te accepta asa cum esti. nu mai are rost sa fi prietena cu ele. happy

3 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Daca te evita, este clar ca nu iti sunt prietene...
Incearca sa-ti faci niste prieteni adevarati!

| CookieDiamond a răspuns:

Si daca esti "emo" asta nu inseamna ca ai o boala sau esti nebun. esti cum vrei tu, daca ele nu inteleg.

| larousee a răspuns:

Emo de obicei prefera singuratata, asadar nu prea esti emo. poate doar la aspect, daca iti place sa te imbraci in acest stil.
ai putea sa le spui asta. ca iti place muzica eventual si stilul emo, hainele, make-upul, etc, dar doar atat. nu trebuie sa te evite ca nu ai de gand sa le tai cu lama happy sau sa te arunci de pe bloc daca vor spune ceva gresit.