| CrazzzyOrrange a întrebat:

deci in clasa avem cateva fete care se cred "Sefele" ...anul aceesta de cand a inceput nu le-am bagat in seama dar ele au continuat sa ma barfeasca pe mine si pe prietenele mele, oare ce ar trebui sa fac sa le fac sa inteleaga ca eu nu le bag in seama si ca cuvintele lor nu ma afecteaza deloc

3 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

In primul rand sa nu cumva sa te iei de ele. sau sa le intrebi dc te-au jignit...barfit! incearca. nu stiu sa te apropii de ele iar tu cu pr tale sa faceti un fel de. scenariu. Cu ceva de genu(sti. lasale naiba de barfitoare.ca voi stiti foarte bine ca nu-mi ajung la inima barfele lor. poate ar trebui sa se duka la pshiholog sa inteleaga ca daca ele barfesc lumea se barfesc de fapt pe ele) si chestia cu psihologul chiar e reala. cand barfesti o persoana. acuzele, defectele pe care le vezi la ea sunt de fapt reflectia defectelor tale! pup

| dulkika a răspuns:

Draga nu trebuie neaparat sa le bagi in seama vorbeste-le in felul urmator:"Da care-i problema ta?","Te-a bagat cineva in seama?"sau daca iti zice vreodata ca esti proasta sau alceva zii "M-am uitat la tine si m-am inspirat!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai creu...astea daca sunt asa e greu...barfestele si tu dar sti cum?winking
te duci la o fata foarte populara din scoala cu care una din ele se intelege foarte bine si ii spui:hey x sti ca y se scobeste in nas? sau:hey x sti ca y a fost cu fostul tau iubit?