| Lollaow a întrebat:

Cum pot sa stiu ce cred cu adevarat prietenele mele despre mine?

Răspuns Câştigător
| AncutzaDragutza97 a răspuns:

Pai, nu poti. e posibil sa aiba o parere buna despre tine si sa fie prietene adevarate, dar e posibil si sa te invidieze. poti sa le pui la incercare. ex: le suni si le spui o poveste foarte trista(ar fi bine daca poti sa si plangi sau sa te prefaci) care ti s-a intamplat "tie". la tel ele sigur o sa te consoleze, dar le poti vedea reactia la scoala. daca vin si te intreaba mai multe detalii despre intamplare, inseamna k sunt invidioase pe tine si vor sa te faca sa povestesti ca sa plangi si mai mult. daca nu iti cer detalii si doar iti spun ceva de genul " va fi bine", atunci totul e ok. asta sa stii ca e parerea mea, dar poate la fel bine sa te induca in eroare pentru ca mai sunt si persoane curioase fara intentii rele. cel mai bine e sa intrebi pe cineva, cum ari fi mama ta. nu trebuie sa-ti fie rusine. sper ca ti-am fost de ajutor

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le pui la detectorul de minciuni.