| superpissy40 a întrebat:

Am o mica mare problema..Eu sunt cu un baiat de o saptamana, e putin mai mare ca mine si e din acelasi liceu ca si mine.Eu am 2 prietene foarte bune: A si L.Ele s-au suparat pe mine putin ca sunt cu acest baiat.Vreau sa le fac sa inteleaga ca totul este bine si va fi in continuare,dar ele nu prea au incredere in el.El este un baiat de treaba,se vede ca tine la mine,nu fumeaza,nu bea, mi-a oferit cadouri.Ce pot face ca A si L sa inteleaga? Sunt prietenele mele cele mai bune si vreau sa inteleaga acest lucru. Funda happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le este ciuda. halal "prietene" mai ai si tu.

| KMaddieK a răspuns:

Exista doua motive sa se supere, fie isi fac griji ca nu vei mai petrece timpul cu ele, fie baiatul tau e frumos si le e ciuda laughing. Daca e prima varianta, invita-i pe toti la o plimbare si lasa-le sa il cunoasca mai bine sa vada ca e totul ok cu el, daca e a doua inseamna ca nu-ti sunt prietene.

| fluturasdecatifea a răspuns:

Iesiti afara, sa se cunoasca mai bine si or sa vada ca este baiat bun

| cristinicabossandboss a răspuns:

Incearca sa le prezinti prietenul tau! Sa vada cat de bun e! Spunele ca trebuie sa aiba incredere in tine! A si L trebuie sa te asculte daca ele te cred pe tine cele mai bune prietene ale tale ...probabil ele sunt putin geloase pe prietenul tau! Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenele tale! ( o reletie vine si pleaca, o prietenie ramane mereu )! Sper ca te -am ajutat daca doresti, pori sa ma ajuti si tu pe mine! Multumesc!