| NutellaNutella a întrebat:

Deci, sunt fata si am 13 ani. Daca imi place wrestlingul si ma uit la fotbal inseamna ca sunt baietoasa?

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Inseamna, doar, ca ai preferinte pe care femeile le atribuie barbatilor. O fata baietoasa nu este preocupata sa arate sexy ( machiaj, tocuri, fustite ), este dura incercand sa copieze modelul dominant al suprematiei barbatului. Numai daca te regasesti in modelul acesta poti fi considerata, cred eu, o fata baietoasa!

| DayByDay a răspuns:

Nu, cu totii avem gusturi diferite. De exemplu eu urasc sa port rochii sau fuste iar asta nu inseamna ca sunt baietoasa.

| Liviu a răspuns:

Vrei raspunsu meu?
Well fii atenta'
Esti baietoasa daca:
Nu zbieri cand iti rupi o unghie
Sau cand vezi cand vezi vreo bataielaughingsau sange pe cineva'
Sau cand te bati sa dai cu palmele...
Sa fim seriosi
Mie imi plac fetele mai feminine'
In fine
CUm spunea si lumea mai jos
Dupa limbajhappy
O fata trebuie sa fie firava... elegantahappy
Teoretic.Practic ramane de vazut devil

| Sconcsiş a răspuns:

Nu, daca astea sunt pasiunile tale.

| Melody a răspuns:

Nu mami, stai calma. Inseamna ca ai gusturi diverse.

ps: si eu ma uit la wrestling de mica

| κλάους a răspuns:

Nep nu esti. daca iti dai parul ca al unui baiat sau daca te imbraci ca baieti inseamna ca esti baietoasa... Vorbire vulgara nu prea are legatura cu asta ci are legatura cu educatia ta. Acuma sunt multe fete care vorbesc asa. Baftawinking

| VadMelodii a răspuns:

Nu...eu ador wrestling si sunt baiat...si mi-ar placea ca si prietenei mele sa ii placa big grin. ei ii place sa stea cat mai mult pe HI5(I HATE HI5)

| Maddu08 a răspuns:

Nu, asta nu inseamna ca esti baietoasatongue. Din moment ce nu te comporti ca un baiat nu esti baietoasahappy.

| BilliOnaire a răspuns:

Nu, daca tie iti place asta e, si mie imi place... a fii baietoasa consta in caracter, vorbirea vulgara, mersul cocosatahee hee, cracanata, mai multe chestii oh go on, cel putin din punctu' meu d vedere nu, nu inseamna ca esti baietoasa:d

| Dan_1293 a răspuns:

Salut. Eu sunt baiat si mie mi-ar placea ca si prietenei mele sa-i placa aceste sporturi.
Eu cred ca tu vei avea despre ce sa discuti cu prietenul tau, si sunt convins ca vei avea succes la baieti. Acestia vor roi in jurul tau ca albinele in jurul unui trandafir. Mult succes.

| maryse_9270 a răspuns:

Nu, si eu ma uit la wrestling in fiecare searahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un id se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca te comporti ca un baiat cand te uiti a fotbal si wrestling aproximativ da. Dar in principal sa fii baietoasa inseamna (cel putin dupa mine) sa te imbraci ca un baiat, sa nu fii fina si delicata deloc, sa injuri des si urat, sa te enervezi din orice si sa lovesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si cum m-as uita eu, ca baiat, la Mircea Solcanu
http://geografilia.blogspot.com (pentru cei interesati)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Arthurica stie raspunsul la intrebare