| Ganduri albe a întrebat:

Dupa parerea voastra este mai bine sa locuiesti intr-un oras mic si linistit sau mare si aglomerat?

Răspuns Câştigător
| Madalina_5058 a răspuns:

Fiecare varianta are avantajele si dezavantajele ei. Daca as locui intr-un oras mic si linistit avantajul ar fi acela ca oamneii sunt foarte civilizati, pe strazi ar fi curatenie si chestii de genul. Cand vine vorba sa te distrezi si sa iesi undeva nu cred ca sunt prea multe variante si te cam plictisesti, asta cred ca ar fi dezavantajul. Intr-un oras mare si aglomerat precum Bucurestiul este total opusul, desigur ca mai sunt si exceptii.

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Prefer sa locuiesc in orasul unde m-am nascut si m-am realizat ca om, unde sunt inconjurat de prieteni si de frumusetea locului.

| IrinaAndreea a răspuns:

Eu stau intr-un oras mic (Husi - 30. 000 loc) si nu e chiar asa de rau pe cat ar crede unii. Imi place ca e mai putin periculos decat Iasi-ul, unde stau in timpul anului universitar, te cunosti cu multa lume, dar e cam aiurea ca nu prea ai ce face in timpul liber; mai ales acum vara, cu greu gasesti un loc la o terasa. Totusi, daca ar fi sa aleg, m-as muta cu placere in Iasi definitiv, cu conditia sa mai vin si in orasul natal din cand in cand.hee hee

| fif2002 a răspuns:

Fiecare are avantajele si dezavantajele lui (de ex: in orasele mici ai parte de liniste dar e mai greu cu locurile de munca, iar in orasele mari ai locuri de munca dar trebuie sa te obisnuiesti cu aglomeratia, caldura, zgomotul... )

| Mefisto23 a răspuns:

Cel mai bine e intr-o comuna linistita, cu oameni de treaba, la curte, la 10 minute de mers cu masina de un oras. Eu mi-am vandut apartamentul fara sa clipesc si mi-am facut casa intr-o astfel de comuna. Sunt nespus de fericit aici, imi creste copilul departe de nebunia orasului pana ajunge la varsta de gradinita, e liniste. Am familia vesela, cainele fericit si mult aer curat dupa o zi de munca... happy

| clauu a răspuns:

As vrea sa locuiesc intr-unul mare si aglomerat, undeva in america. Si nu ar strica o casa de vacanta intr-un orasel mic; d, in apropierea unui lac

| HardcoreCountry a răspuns:

Intr-un oras mic si linistit, chiar un sat, langa natura.

| buzz_4172 a răspuns:

Ambele variante au avantaje si dezavantaje, dar eu as alege un oras aglomerat... nu-mi displac nici orasele mai mici sau satele, caci merg la bunici in astfel de locuri si e foarte frumos, dar tot mai bine e acasa, in oras...

Răspuns utilizator avertizat
| PyTyCoOT a răspuns:

Sincer eu prefer un oras aglomerat si mare pentru ca sincer merg la ai mei la tara si ma plictisesc adica ies in sat si nu stiu ce dar e plictiseala sincer si eu nu sunt invatata sa stau degeaba adica simt nevoia sa fac miscare acum depinde de ceea ce vrei tu si de ce fel de persoana estiwinking :*

| Maria_3938 a răspuns:

Cred ca orasele mari au mai multe avantaje decat satele:educatia, cultura (teatre, opera, etc) si viata de noapte (cluburi).
Asa ca as vrea sa traiesc intr-un oras mare si aglomerat.

| AlexSala a răspuns:

E cu dus si'ntors.

| KriSSu09 a răspuns:

E mai bine intr-un oras mic si linistit de cat in unul mare si algomerat caci eu locuiesc intr-un sat si imi place mult mai muult de cat la oras si si stiu cu me la oras caci am locuit cand am fost la mare! Eu iti spun parerea mea poate altul are alta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In a townhee hee

| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu stau intr-un oras mic ...si sincer m-am plictisit.Intr-un oras mare ai unde sa ies, sa te plimbi, ai ce sa faci...parerea mea