| mishu_4386 a întrebat:

E vreo diferenta intre pian si orga la note? sunt aceleasi note? sau pianu e mult mai sofisticat si are mai multe ca pianu vad cai mai mare ca orga big grinD

4 răspunsuri:
| mishu_4386 explică:

Si as vrea sa cumpar una buncica dinaia care are mai multe optiuni de mai multe instrumente flaut, chitara etc... vreun site?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orga are mai multe optiuni si notele sunt aceleasi... se canta mult mai usor pe o orga decat pe un pian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai bani iti poti cumpara un pian, pentru ca este o placere sa canti la el. Sunt aceleasi note, in schimb orga are mai multe functii. Difera si sunetul, la pian mult mai placut.
Poti sa-ti iei un pian digital care le combina pe amandoua si este perfect. Daca esti la inceput, cumpara o orga, de cateva milioane.
www.esound.ro sau www.magazinuldemuzica.ro sau www.google.com si ai atatea site-uri.

| Flavius007 a răspuns:

La note nu este absolut nici o diferenta. cum si ceilalti spuneau, clapa are mai multe functii, si tonuri mai sofisticate. intr-adevar, pianul suna frumos, dar pentru cei carora le place. parerea mea e ca se poate folosi mai mult o clapa decat un pian + ca are si tonuri de "pian"