| WalterWhite a întrebat:

Este bun oul crud? (pentru proteine, muschi)

13 răspunsuri:
| PVAAVU a răspuns:

Da,e bun ca sa vomiti.Iar daca intrebarea e la categoria "timp liber" e si mai bine. rolling on the floor
Acum serios, chiar e (medicina naturista presupune mancatul alimentelor crude).

| cookie01 a răspuns:

Da, este foarte bun, mai ales cele de prepelita. Bea cateva in fiecare dimineata pe stomacul gol. Daca nu poti sa le vei asa incearca sa le vei cu sare. e mult mai bun decat cel de gaina sau altceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru cookie01):

Pentru proteine oul crud e FOARTE PROST.

Oul crud contine o enzima care IMPIEDICA absorbtia proteinelor ( avidina ), care este distrusa prin prepararea termica.

E chiar asa de greu sa va documentati inainte sa dati un raspuns?

| bunelutu a răspuns:

Este foarte bun pentru organism si pentru dezvoltarea muchilor
uitate la Rocky sa vezi cum bea oua

nu mancati coarja un cunoscut de-al meu a facut un tratament cu coarja si miere de albina ca avea nevoiede calciu si a facut piatra la rinichi si ce piatra dura si taioasa trebuie sa se opereze acum.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bunelutu):

Serios? iar dai raspunsuri de "geniu" care sta in umbra.

Si cu avidina cum ramane? ( evident, esti un copil firav, FARA FORTA, care n-a citit o carte de anatomie in viata lui ).

La ce sa te astepti de la cineva care n-a citit o carte in viata lui si se antreneaza la o bara de covoare ( si face si forta ) rolling on the floor

| bunelutu a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba cred ca salivezi de la atatea comenturi ia o *** in gura
si mesteco pe post de orbit ca puti

| Cosmin86 a răspuns (pentru bunelutu):

Da, copilul frustrat si firav ( fara forta, decat aia de 2 bani facuta la o bara de covoare ), evident ca e tare in gura in spatele computerului laughing

du-te si tu macar 6 luni la sala si apoi sa-ti compari forta, ca sa faci diferenta ( la sala ai bari de tractiuni cu diferite prize, mult mai ca lumea decat o bara de covoare, paralele unde poti face FLOTARI CU DISCURI LEGATE DE TINE, ca sa fie mai greu, etc. )

copil subnutrit, da el sfaturi de forta rolling on the floor

p.s. : cand o sa faci ca mine, 7 tractiuni cu 30 kg legate de tine, la o greutate de 88 kg, atunci ma comentezi tu pe mine, SUBNUTRIT DE 2 BANI CE ESTI

| AndreiSaigo a răspuns:

Da.E bun.Doar ca bea doar albusuri de ou fiindca nu e sanatos pentru ficat multe galbenusuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreiSaigo):

E PROST, nu e bun. vezi explicatia mea de mai sus, legata de enzima avidina.

Esti doar un COPIL MIC, acre se uita si el la rocky, nu?

| SassyAgel a răspuns:

Da, ajuta foarte mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SassyAgel):

Ajuta o rola, alt copil mic.

| MihaitzaM a răspuns:

Da, dar sa stii ca si coaja contine mult calciu. happy

| simplaMilka1 a răspuns:

Da e foarte bun si pentru sanatate dar si pentru figura corpului!