| мιcυтѕαααα a întrebat:

Eu cant aproape mereu ziua. Ma inregistrez cantand si trebuie sa dau volumul la maxim si mama mi-a zis "Aud vecinii. O sa ne vina vecinii si politia la usa.". Oh! Spuneti-mi va rog ce sa fac ca sa pot canta in continuare si sa fim satisfacuti si eu, si vecinii.

P. S. Fara raspunsuri gen "Da volumul mai mic." Fundita!

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Atunci casti. De fapt asa se face cand inregistrezi chestii de genul asta. Nu inregistrezi si muzica si vocea in acelasi timp, ci separat si dupa aia le pui impreuna. Daca nu stii un program pentru asta, eu folosesc Adobe audition.

8 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Intrumentele acustice nu fac asa de mult zgomot (nu singure), poate doar cele electrice, dar pentru inregistrat, nu e nevoie sa inregistrezi sunetul in sine, ci semnalele electrice. Intstrumentele electrice trimit semnale la amplificatoare, boxe, dar daca vrei sa inregistrezi, nu ai nevoie de acestea si nici de microfon, poti sa inregistrezi direct semnalele de la instrumente.

| мιcυтѕαααα explică (pentru irbis):

Merci, dar eu cant cu vocea pe negativul unei melodii si dau la maxim sonorul si se aude la vecini. Nu cant la instrumente, dar multumesc!

| irbis a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Atunci casti. De fapt asa se face cand inregistrezi chestii de genul asta. Nu inregistrezi si muzica si vocea in acelasi timp, ci separat si dupa aia le pui impreuna. Daca nu stii un program pentru asta, eu folosesc Adobe audition.

| мιcυтѕαααα explică:

Multumesc la toti si in special lui Irbis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izoleaza-ti peretii camerei tongue

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Daca ai o prietena, poti sa te duci la ea si poti sa canti cat vrei, dar numai cu acordul parintilor ei, trebuie sa te duci la o prietena care parinti ei nu-s ca mama ta, fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

| 12AA a răspuns:

Du`te si canta intr-un spatiu liber big grin

| agirll a răspuns:

Daca ai casti ti le poti pune si poti atunci da volumul la maxim daca nu ai ii poti cumparabig grin funda?big grin

| Kitybush a răspuns:

Sincera sa fiu, si eu ador muzica si imi place fff mult sa cand, dar eu ascult muzica la casti.