| Marijuanaro a întrebat:

Eu tot timpu ziua dau muzica la maxim, si bat vecinii in teava tot timpu, daca ar chema politia ziua, mi-ar face ceva?

16 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai ti-ar putea da maxim o amenda.asta e cel mai rau lucru care ti se poate intampla. da si tu muzica umpicutz mai incet sau asculta in casti.big grin
succes!big grin

| Pho3nix a răspuns:

Asa patesc si eu.
Vecinii imi bat in geam, nu-i aud, am termopan!
Cand vad ca imi bat in teava, dau si mai tare muzica.

Daca o sa cheme politia, prima data s-ar putea sa scapi cu un simplu advertisment dar a 2-ea oara o sa-ti dea amenda pentru deranjarea linistii publice.
Depinde.

| covexrobu a răspuns:

Dar daca tot va place sa ascultati muzica la un volum mai ridicat de ce nu va luati casti si ascultati numai voi. Poate eu nu sunt curios sa ascult ce muzica asculti tu. Pune castile pe ureche dai volum cat vrei si gata ai rezolvat problema. Vei asculta la un volum destul de ridicat si nu deranjezi pe nimeni. Apropo mi se pare cocalaresc si lipsit de respect ca intr-un bloc unde ai mai multi vecini sa faci asta. Ok intelege omul ca asculti muzica data mai tare daca este ceva petrecere dar nu toata ziua.

| Shinen a răspuns:

Nu cred. Cred ca ti-ar spune sa asculti muzica mai incet.

| NuAmHabar a răspuns:

Amenda 300 lei-pentru perturbarea linistii publicehee hee

| Face2face a răspuns:

Sincer si eu ma intreb chestia asta deoarece si eu ascult muzica la maximum. Ar trebui sa ma inteleaga vecini daca iubesc atat de tare muzicabig grin.

| MataaBa a răspuns:

Cred ca ti-ar da un avertisment apoi daca se mai intampla e posibili sa primesti amenda pentru pertubarea linistii!winking

| Blue_2910 a răspuns:

Te-ar avertiza, dar ar trebui sa ti cont si de dorintele vecinilor. Gandeste-te ca unii din ei lucreaza si au nevoie de odihna, altii poate se simt rau si, la fel, au nevoie de odihna, altii ca sa se simta bine trebuie sa aiba liniste in jurul lor si in plus poate nici nu le place muzica ta. Nu e nimeni obligat sa suporte "mofturile" altora. Ai putea sa asculti cateva melodii la maxim, dar daca exagerezi nu e bine. Gandeste-te ca traiesti intr-o societate si trebuie sa te porti civilizat. Tine cont si de faptul ca vecinii stau mereu langa tine si nu se stie cand o sa ai nevoie de ajutorul lor.

| AlexSala a răspuns:

Intre 14:00 - 17:00 si dupa 22:00 din cate stiu iei amenda.

| Andreea9222 a răspuns:

Habar n-am

| Rizeaa a răspuns:

Nu deoarece ai voie sa asculti muzica pana la ora 22:00 dar iti dau un sfat ai grija ca la prea multe reclamati o sa te viziteze politia, sper ca ti-am fost de ajutor bafta

| george10 a răspuns:

Ar zice ca sa dai muzica mai incet dar. cred si nu cred ca ar chema politia si in plus te-ar zice parintilor...
Si ar iesi un scandal in cel mai rau caz dar
ai 2 posibilitati
1)
Sa dai muzica mai incet cand asculti
2)
Sa asculti muzica la castihappy
EU nu dau la Maximum dar tot o suna pe mama si mama imi spune Sa dau incet...

Mult Noroc!

| cornelm1976 a răspuns:

Normal, tu ce zici? Perturbarea linistii publice si poluare fonica peste limite legale. Mai incearca sa vezi daca patesti ceva!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Ti-ar tranti o amenda pe care o meriti.
Daca nu locuiesti la casa invata sa respecti intimitatea altora. Daca ai avea o casa in varful muntelui nu ti-ar cere nimeni socoteala
De casti si mp3 ai auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Flavia si dragilor care mai ascultati muzica la maxim pentru tot blocul:
- muzica se asculta la maxim pentru tine, pentru apartamentul in care locuiesti si NU pentru tot blocul!
- daca veciinii tai vor proceda cum am procedat eu, am mers si am facut plangere scrisa la politie, petitie la primarie dar si la asociatia de proprietatri, vecinul meu a primit amenda 800 lei dar mai mult de atat, la prima sesizare a oricarui vecin va fi din nou amendat, sper sa fie cat mai curand happy
Sper din tot sufletul sa o patesti, poate asa inteleg si parintii tai ca orice individ trebuie sa aiba parte de educatie.

| puscamarius a răspuns:

Da. Pentruca ai voie sa asculti muxica la maxim numai intre orele 17-22