| MishikiCrisy a întrebat:

Eu si cea mai buna prietena a mea vrem sa ne mutam dintr-a 8-a (acum suntem a 7-a) la Cuza (un alt liceu). Chiar daca mai e mult timp pana atunci o sa vedeti de ce pun intrebarea acum. Mai e inca o fata in clasa cu noi care vrea si ea la Cuza cu ea (adica cu prietena mea), dar eu nu vreau, deoarece deja Gaby (prietena mea) sta prea mult timp cu ea, mai mult decat cu mine. Dar ele nu sunt prietene. Eu vreau sa fiu doar cu Gaby noi in alta clasa. Nu si cu ea. Dar mi-e frica ca o sa fim toate 3 noi si nu vreau asta. Ce sa fac sa scap de cealalta fata? Va rog, raspunsuri cat mai clare si simple!

Răspuns Câştigător
| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Stiu "Liceul Cuza" stau pe langa el.
Nu sunt rau sau alte chestii dar incearca sa bagi raca intre prietena ta si cealalta.
Nushu incearca sa iti ti prietena aproape si sa o fascinezi cu cv cand e langa tine sa uite de tot nushu vb d baietii; haine; mancarea cv care sa nu o plictiseasca si sa ii atraca interesul.
Dar nu te gandi intai la asta poate nu te lasa ( va lasa ) pariinti sa va mutati.
( Sper ca ti-am fost de ajutor ) Mult noroc :*

| MishikiCrisy explică (pentru MaNNNNNNNiak):

Ce inseamna sa bag raca?

11 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Cine stie poate ca si cealalta fata a pus ACEIASI intrebare despre tine tot aici pe TPU nu poti sa stii niciodata ce si cum!?!?

| CautNume a răspuns:

Cu alte cuvinte vrei sa fi prietena cu cv cu forta?

| MishikiCrisy explică (pentru CautNume):

Nu, vreau sa aiba mai mult timp pentru mine, dar ea uita de asta ( ca asa e firea ei) si nu vreau sa o pierd ca altfel cealalta inainteaza si toti cei din Cuza vor crede ca ele sunt prietene, iar eu doar o amica.

| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Sa bagi "raca" adica sa le faci sa se certe happy

| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Sa bagi "raca" sa le faci sa se certe
Cum ar fi " Vezi ca Gaby a zis nushu c... "

| negru30 a răspuns:

Dumnezeu a lasat loc sub soare pentru toata lumea

| Kaℓi a răspuns:

Cum adica, sa scapi de ea?
Si ce solutii astepti aici? ce raspunsuri clare?
Uite ceva clar de tot: angajeaza un hit man!
Sau ceva simplu: nu te mai agata de tampenii de astea, nu te mai "gelozi" inainte sa ai motiv!
Daca ai fi smechera, te-ai imprieteni cu fata aia... si te-ai duce la Cuza insotita de doua prietene bune, si disponibila pentru a gasi si mai multi noi prieteni!

| MishikiCrisy explică (pentru Kaℓi):

Dar nu o suport pe celalata ca e baietoaica, iar la sport cearta pe oricine greseste un pic, dar cand vine vorba de ea, ea nu are nimic rau! Poate ar trebui sa vorbesc mai mult cu Gaby si sa aiba mai mult timp pentru mine, nu si pentru ea.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Ce chestie big grin cam si eu am aceeasi problema ca a ta da numa ca eu sh pr mea vrem la lazar. inca n-am gasit nici eu solutia pentru a le separa

| geox a răspuns:

Pai...esti cam egoista ar trebui s-o lasi sa-si faca si alti prieteni...si poate o sa te intelegi si cu cealalta fata