| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Eu voi da in clasa a8a teza. Ce sa aleg, geografie sau istorie?

28 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am ales geografia.Intr-o prima faza, am dat si admiterea la facultate la aceasta materie. Mi-a placut mult. E o placere sa inveti geografia cu harta in fata!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

CAM LA ASTA MA GANDESC SI EU sad. IMI PLAC AMANDOUA.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ambele materii sunt importante si folositoare asa ca decizia iti apartine.

eileen
| eileen a răspuns:

Ce iti place mai mult, eu am dat si istorie si geografiehee hee

Bula
| Bula a răspuns:

Care stii mai bine.
Dupa parerea mea: in viata geografia este mai de folos.

cristian
| cristian a răspuns:

Alegi materia care o stapanesti cel mai bine.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Geografia e mai usoara dar de folos iti vor fi amandoua daca iti doresti sa fii un om informat. Bafta!

| cotzobel a răspuns:

Geografia. e mult mai interesanta.eu am dat la geografie si cand mergeam intr-un alt oras, stiam cate ceva despre orasul respectiv, munti, altitudine, rauri etc...cred ca e mult mai folositoare geografia ca istoria

| N538961518 a răspuns:

Alege ceea ce iti place, Istoria e la fel de importanta ca Geografia Bula pentru ca degeaba stii sa ajungi in Cairo sa privesti sacrofagu lui Ramses dar habar sa nu ai cine a fost.

| Princessee a răspuns:

Eu spun istorie. Mi se pare mult mai frumoasa.

| galileo a răspuns:

Ceau. Eu cred ca este cel mai bine sa iei aceasta decizie singura. Geografia Romaniei este usoara, la fel si Istoria Romaniei. Decizia trebuie sa iti apartina. Intreaba profesorii tai de Geografie si Istorie cum va fi materia in clasa a VIII-a, si cu ajutorul indrumarilor lor vei lua decizia adecvatawinking. Succes.

| Teardrop:] a răspuns:

Si eu dau teza in clasa a8a si sunt in aceeasi situatie nu stiu ce sa aleg... da cred ca mai bine geografie

| mioara a răspuns:

Geografie

| irynna a răspuns:

Alegi materia care iti place tie mai mult, materie pe care dealtfel o vei putea invata din placere.nu conteaza ca este geografie sau istorie

| amstaff a răspuns:

Alege istoria! e mult mai captivanta. te atrage .geografia e cam plictisitoare (parerea mea)

| miry a răspuns:

Materia care ti se pare tie mai usoara

| jamesbond a răspuns:

Istorie- te va ajuta pentru dezvoltarea ta ulterioare, plus de asta doar tocilarii dau geografie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografia. Daca visezi harta, e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt intr'a 8 a si am ales istoriahappye o materie, dupa parerea mea mai frumoasa.totul e ca o poveste.nu e adevarat ca trebuie sa tii minte multi ani, caci totul e cronologic.de asemenea a muuuult mai putina materie de invatat decat la geo...colegilor mei le pare rau k nu au ales aceasta materie pentru teza.importante sunt amandoua, dar si mai important e sa iei nota mare pentru admitere in liceu. iar programa d la istorie iti ofera acest prilejtongueeste ff usor, chiar daca nu stii nimic tot iei macar 7-8.si in felul acesta ai posibilitatea sa te axezi mai mult pe romana si mate...mai mult timp.asta e parerea mea.si nu imi pare deloc rau ca am dat la istorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie...intr-adevar.eu sunt de parere k ce a fost de domeniul trqtului nu prea mai cont...mai mult viitorul si prezentul de aceea... te sfatuiesc sa alegi geografia:X este mult mai frum...decat ti-ai putut inchipui ti-ai dori sa inveti la nesf. e minunata...si este foarte simplu...si foarte folositoarewinking o sa-mi dai dreptate ...crede-ma!

acum depinde daca iti plc istoria nu te obliga nimeni sa dai la geografie... dar eu cred ca cel mai important este sa iti plac tie in primul rand si sa nu inveti din obligatie cum fac unii colegi de-ai mei la ist...ci din placere si vointzawinking pwop si sper sa te ajute sfatul meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ISTORIE happy... Eu am vrut sa dau la istorie dar m-am razgandit pentru ca m-am lasat influentata de colegi...Si acum imi pare rau ca am ales Geografia pentru ca este o gramada de invatat...Iti incarci capul prea mult! ...Asa ca sfatul meu e sa alegi Istoriawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie

| Sweetllemon a răspuns:

Salutwinking. Eu as alege geografia. pentru ca este mai importanta in viata.happy. dar alege ce'ti placetongue.sau alege materia la care ai note mai mari.happy. sper ca ti'am fost de ajutor. succes la aleswinking. bye:-H

| 999999 a răspuns:

Geografie

| onutzyka a răspuns:

Chiar e foarte greu de decis aceasta problema si parintii nu prea ajuta...

| alexandra_4466 a răspuns:

Geografia pentru ca si eu am dat teza si am ales geografia la istorie e mai greu trebuie sa tii minte toti ani asa la geografie nu si aici trebuie sa stii inaltimile multi si toate cele acum alegi ce vrei