| Raluca03 a întrebat:

Intru in clasa a 8 si sunt foarte speriata.mi-e firca de ce ma asteapta ..imi puteti da un sfat : Ce teza sa aleg? Geografie sau istorie?

Răspuns Câştigător
| cosmin2000 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa dai teza la Geografie deoarece inveti doar despre Romania in clasa a 8a decat la istorie, unde este foarte greu! Funda?

6 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

La istorie.E mai usor decat la geografie.(si eu tot a 8-a trec) happy

| pinkyred a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alegi istoria pentru ca la geografie trebuie sa cunosti harta foarte bine.iar la istorie nu ai de retinut decat anii

| rzvN3k a răspuns:

De ce sa-ti fie frica? Mie mi s-a parut mai usoara clasa a 8 a decat a 7 a iar ca teza am ales geografie si am luat 10 curat...La istorie ai ceva de invatat deci te sfatuiesc sa alegi geografia

| Raluca03 explică:

Eu cred ca o sa aleg geografia.big grin pentru. ca sunt romanca si ar trebui sa imi cunosc tara.cel putin o sa mi se para mai usor de invatat! Multumeschappy tuturor
happy

| Roses a răspuns (pentru Raluca03):

Pai la istorie intr-a opta tot despre romani vom face.

| Raluca03 explică:

Stiu.dar la istorie sunt prea multi ani de retinut si nici profa nu ma incanta!