| Cenusareasa09 a întrebat:

Am nevoie de o parere, sunt in clasa a 8-a si trebuie sa aleg la ce dau teza, la geografie sau la istorie, nu sunt sigura care sa o aleg. Voi care ati alege si de ce? Va multumesc.

12 răspunsuri:
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Eu am ales Istoria, pentru ca in cunosc pe profesor de mai mult timp si in plus nu e chiar asa mult de invatat daca iti inveti toate lectiile la timpul lorwinking

| Adry05 a răspuns:

Geografia deoarece e mai logica fiind ceva de prezent, si-s notiuni mai usoare, acum depinde si ce prof/profa ai la ambele materii.

| availablehandyman a răspuns:

Buna si eu sunt tot in clasa a 8-a nu stiu eu am ales la geografie, deoarece ne-a recomandat profu de istorie deoarece la istorie e mai mult de invatat!

| Hades98 a răspuns:

Mai bine Istorie chiar daca ti se pare mai greu pentru ca la istorie iti da cu harta muta si din astea o sa fie mai dificil.

| dydydeea a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 8 a si am ales sa dau la istorie deoarece ns cum sa ziclaughing, am fost infuentata de toata clasa (ei dau la istorie) si nah dau si eu la istorie.Dar la istorie e si mai usor deoarece teza o dam doar intr-o ora (si de indata ce o dam intr-o ora sigur ne da usor) si la geografie ne dadea in doua ore.Dar eu te sfatuesc sa dai la geografie chiar daca sunt atatia munti ( sa stii ca nu-ss grei muntii-oricum poate ti se pare ca e greu daca nu ai invatat; eu i-am invatat si ii stiu bine; deci SUCCESwinking

| BadResonance a răspuns:

Alege geografia! Eate muuuuult mai usoara! Nu treebuie sa tii minte o multime de ani si de astea la scoala la mine tot in cl.8 elevii unii au ales istorie si au avut extrem de mici note!

| RalukaLoveYou a răspuns:

Eu dau la istorie! Alege materia la care te descurci mai bine, care iti place si pe care o intelegi mai bine! ATENTIE! Daca in primul semestru ai ales sa dai la istorie, si in al doi-lea semestru tot la istorie trebuie sa dai.Eu dau la istorie pentru ca imi place si pentru ca eu cred ca e mai usoara. Si eu tot in a 8-a suntbig grin

| YURI123 a răspuns:

Si eu sunt clasa a 8-a, am avut aceeasi problema, dar am ales geografie deoarece o inteleg mai usor. Sincer nu am invatat nicio lectie, dar am fost atent in clasa. Nu e foarte greu limitele Romaniei sunt simple, C rpatii Meridionali, Occidentali si Orientali s-au format in oregeneza alpina. Sfinx-ul si babele sunt in Muntii Bucegi... La istorie ma descurc cat de cat dar cere anii...

| SpankyAG a răspuns:

Alege'o pe cea care te descurci cel mai bine la eawinking
Funda?

| FMmaria a răspuns:

Eu as alege goegrafie, deoarece mi se pare foarte usoara si retin foarte usor datele. Dar, de exemplu, sora mea nu intelege deloc geografia si a ales istoria, care o pasioneaza si o intelege. Depinde ce intelegi si ce retii mai usor.

| robbyhunter a răspuns:

Alege-o pe aia care iti place mai mult...sau care ti se pare mai usoara...mie unul geografia imi place mai mult, acu depinde de fiecarewinking

| ralu1998 a răspuns:

Eu as da la geografie deoarece este geografia Romaniei si este mai usor
parerea mea
gandeste-te ce iti place si la ce inveti si iti place mai mult