| change12 a întrebat:

Faci patratzele daca alergi zilnic?

Răspuns Câştigător
| Piratul10 a răspuns:

A,si răspunsul la întrebarea ta e nu daca doar alergi zilnic nu se pot face.

9 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Alergatul + dieta si niste abdomene = patratele

| greyhound a răspuns (pentru Piratul10):

Poti sa-mi explici ce ai vrut sa zici? ca nu inteleg ce ai scris

| Piratul10 a răspuns (pentru greyhound):

A,si răspunsul la întrebarea ta e nu daca doar alergi zilnic nu se pot face.

| fearlessss a răspuns:

Daca mai faci si niste exercitii gen abdomene da

| Piratul10 a răspuns:

Da,dar trebuie sa faci si gimnastica(abdomene, flotari, etc...)
Si nu uita trebuie sa lucrezi corpul de 2 ori pe săptămâna ca sa ai patratele(nu mai mult!). Poate ca ai auzit ca trebuie sa faci in fiecare zi abdomene si exercitii dar asta e complet fals trebuie sa il lucrezi doar de 2 ori pe săptămâna.
Poti sa te duci si la sala si o sa le faci mai repede si mai bine.
Alimentatia ta trebuie sa fie foarte sănătoasă pentru ca sa ai patratele trebuie sa ai startul de grăsime sub 10%, si pentru uni e greu.Trebuie sa conumi si multe proteine.Sa ai între 4-5 mese mici pe zi.

Sper ca te-am ajutat.

| Piratul10 a răspuns:

Deci:
Da te ajuta si alergatul dar trebuie sa il combini cu abdomene si flotari +mâncare foarte sănătoasă +proteine.
SUB GRĂSIME TOȚI AVEM PATRATELE!, DAR PENTRU A SE VEDEA TREBUIE SA AI STRATUL DE GRĂSIME SUB 10 LA SUTA SAU 10 LA SUTA(am uitat daca era sub 10 sau 10)asta inseamna ca trebuie sa ai foarta putina grăsime.
Si ca sa scapi de grăsime faci abdomene+flotari sunt cele mai IMPORTANTE dar daca vrei poti sa si alergi pentru ca o sa te ajute si asta(dar daca doar alergi si nu faci si abdomene+flotari nu o sa ai niciodată patratele.
Acum trebuie sa stii cand sa le faci si cum sa le faci:
Muschiul are nevoie de 48 de ore/doua zile sa se odihneasca!
Adică pe Săptămâna trebuie sa faci doar de 2 ori abdomene+flotari(despre alergat cred ca poti sa il faci in fiecare zi)

Luni face Abdomene+flotari si daca mai vrei poti sa faci si câteva tractiuni.
MARȚI+MIERCURI=ODIHNIRE
Joi faci din nou ca luni.
VINERI+SÂMBĂTA =ODIHNIRE. SI in cazul asta ne rămâne duminica pe care o trecem tot la zi de odihna.

Câte seturi si de câte ori se fac exercitiile:

Asta nu inseamna ca Luni si Joi o sa faci 100/200/300/400/500 de Abdomene+flotari+tractiuni. Daca faci așa pierzi toate șansele pentru ca muschiul o sa se obișnuiasca cu mult si nu o sa mai avanseze.
Trebuie sa faci 3 seturi a câte 40/50 de Abdomene+flotari+tractiuni.
Faci primul set de Abdomene, si înainte sa treci la al doilea set de Abdomene faci pauza între 1-2 minute.Si așa la toate seturile.

Știu ca multi zic ca trebuie sa faci foarte multe Abdomene, flotari, tractiuni in fiecare zi dar e complet fals!
Poti sa faci 1000 in fiecare zi ca nu o sa vezi rezultate.

Sper ca ați înțeles toți ce am vrut sa zic si ca vam ajutat.
Acum:FUNDA?

| EMike a răspuns:

Daca ai facut abdomene in prealabil, da...Asta ar insemna sa scazi din masa de grasime si sa ramana doar muschii la vedere.Patratelele se obtin nu foarte usor, iti recomand insa sa mergi la sala pentru asta, acolo sunt aparate mai solicitante decat abdomenele. Alergatul este un exercitiu cardio care iti solicita in principal ...sa zicem, inima. Alergand, pompezi mai mult sange in organism, care face ca celulele sa respire si sa se miste intre ele, eliminand apa (care este de fapt celulita).

| Mostesare a răspuns:

Dacă combini exerciţiile din acest videoclip ( http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 ) cu alergatul pe care îl vei face tu zilnic, cu siguranţă că o să ai!

| yoyo74 a răspuns:

Da,da faci

| Damy0303 a răspuns:

Da, e foarte bun si alergatul dar abdomenele te ajuta mai mult.