| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Fratele meu, de obicei, ii cheama pe mai multi la noi si jucam un joc (activity). Inainte ii chema de multe ori, iar acum il rog sa ii cheme, dar tot spune ca e plecat, ca nu poate si nu ii mai cheama...cred ca nu are chef, desi ii place jocul. Ce sa fac ca sa il conving sa ii cheme mai des? Mie imi place foarte mult joculbig grin.Dau funda si vot!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum e luna august, nu? Ai rezolvat cu jocul? Daca nu il poti inregistra facand ceva rau si il inregistrezi (tu il ademenesti sa faca acel lucru) cand sparge vaza, farfuria etc.Ii vei spune ca daca nu ii cheama pe prieteii tai, ai lui ii vei arata acea inregistrare mamaei sau tatalui tau.Pup!

| yosirestu a răspuns:

Pai promite-i ca ii dai ceva s-au faci ceva in locul lui, il ajuti la ceva daca ii cheama s-au cheamai chiar tuwinking. funda? vot?

| EmmPreda a răspuns:

Sa-l mituiesti cu cevalaughing...P.S cum ii jocu?big grin

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică (pentru EmmPreda):

Activity Original este un joc creativ şi de comunicare, o combinaţie de elemente: mimă, descriere verbală sau desen. Toate aceste elemente trebuie folosite pentru a ajuta partenerii de joc să ghicească anumite cuvinte, expresii.

Totul se învârte în jurul unor expresii ca „răsărit de soare", „răzătoare de legume", „frânghie de spânzurătoare"…

Jucătorii individuali sau echipele încearcă printr-un joc actoricesc, desen sau descriere verbală să ghicească diferite cuvinte sau expresii şi astfel să înainteze pe traseul jocului.

Nu fiţi dezamăgiţi dacă aţi sărit de două ori peste masă, aţi înconjurat de trei ori masa de jo sau v-aţi aruncat de mai multe or pe canapea şi totuşi partenerul Dumneavoastră nu a recunoscut expresia „atletism".

Acest joc este foarte distractiv, toată lumea va râde cu lacrimi. Jucătorii îşi pot pune în evidenţă personalitatea, capacităţile artistice fantezia şi îndemânarea.