| tinka1 a întrebat:

Funda! Ajutor mi-am luat bilet de avion de la Wizz Air Bucuresti-Valencia si acum nu sunt sigura daca voi pleca, daca anulez biletul o sa-mi dea ceva bani inapoi? Am platit la 700 € ( tur-retur) si daca nu mii da ce fac? HELP ME

Răspuns Câştigător
| Victoria29 a răspuns:

Suna si intreba! Din cate stiu e o companie low cost si nu cred ca iti vor intoarce ceva bani. Tu cum ai platit? Fundita?

| tinka1 explică (pentru Victoria29):

Prin card bancar;( sun si nimeni nu raspunde;(

| adybutterfly a răspuns (pentru tinka1):

Pentru România 0903 760 160
(Apeluri taxate cu 2.68 RON pe minut. Apelurile din reţelele de telefonie mobilă pot fi taxate la un tarif mai mare.)

Pentru Spania 807 444 224
Costul maxim (TVA inclus): 1.18 EUR pe minut (de pe telefon fix), 1.54 EUR pe minut (de pe telefon mobil)

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Eu cred ca o sa iti dea banii inapoi.thinking

| adybutterfly a răspuns:

Ai citit pe bilet (foaia aia mare) ca banii nu se returneaza, doar se poate schimba pentru alta ora/zi sa pleci? contracost si asta (20-30€) asta e politica aeriana!

| Victoria29 a răspuns (pentru adybutterfly):

Si eu nu am nici o,, foaie mare,, am facut chek-in la aeroport 45 lei. Vezi ca eu nu am pasaport roman, si imi trebuie viza si daca nu imi da viza e gata cu mine. Tu iti inchipui 700€ sa-i arunci in aer pentru nimic;(

| adybutterfly a răspuns (pentru Victoria29):

Draga mea nu pot sa te ajut cu nimic, Costurile biletelor şi comisioanele nu sunt returnabile.
În cazul decesului unui membru de familie de gradul I (mamă, tată, soţie, soţ, concubin(ă), soră, frate, bunici, fiu/fiică, nepoţi de bunici) cu până la 30 de zile înainte de data programată de plecare a zborului rezervat, se poate returna costul achitat pe baza unei cere trimise în termen de 30 de zile de la data decesului, cu condiţia ca certificatul de deces să fie prezentat în termen de 7 zile de la primirea cererii. Suma va fi returnată în numerar. Numai costul biletului şi taxele achitate vor fi returnate.

| tinka1 explică (pentru monutza90):

Eu sa inteleg ca nu imi vor intoarce nimic?

| monutza90 a răspuns (pentru tinka1):

Nu cred, suna si vezi dar trebuie sa le spui un motiv intemeiat

| ThePinkPant3r a răspuns:

Nu cred ca iti vor da ceva inapoi acuma nu stiu, dar trebuie sa le spui un motiv bun pentru ca nu mai pleci.

| adybutterfly a răspuns (pentru ThePinkPant3r):

De ce nu pleci in Spania 2-3 zile si gata, modifici intoarcerea si sa ramana plecarea, o vacanta e binevenita intotdeauna, incearca, voiaj placut!

| ThePinkPant3r a răspuns (pentru adybutterfly):

Da corect ai dreptate.