| Alexakos a întrebat:

care antivirus free in afara de nod32 si kaspersky mai sunt destul de bunute. sa isi faca totusi treaba?

si mai am inca o intrebare. eu am nod32 si nu ma mai lasa sa descarc free numa daca il cumpar si eu nu pot sa cumpar pentru ca am laptop sonny vaio si asta nu are cd. deci numa de pe net pot. si daca vreau sa descrac iar nod pentru ca asta il am imi zice sa bag user name si pasword. dar eu nu sunt abonat nicaieri. si nu este singurul. si la alte programe imi cere chestia asta dupa ce am folosit 30 de zile. imi poate explica careva? multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nod32 si Kaspersky nu au variante gratuite, ci doar pe un termen de incercare(trial), dupa aceea trebuie sa cumperi licenta, care este pe un an. Asa este cu toate programele care nu sunt gratuite, dupa expirarea termenului de incercare trebuie sa cumperi licenta.
Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale.
Inainte de descarcarea celor 3 programe trebuie sa dezinstalezi Nod32, intrand prin Start/All Programs/Nod32 si dai uninstall ori din Start/Control Panel/Add or Remove Programs/Nod32 si dai Remove. Succes şi numai bine!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.eset.ro/download/av-uninstallers.php. Succes si numai bine!

| Alexakos explică:

Am dat funda la ioandelasal pentru ca mi-a dat mai multe informatii iar dupa aia este des13 dar nu pot da alta funda laughing. multumesc tuturor pentru ajutor.

| FesCuDungi a răspuns:

Eu recomand avirawinking

| Depay a răspuns:

Avira daca vrei alt antivirus!
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
Funda?

| justaprincess a răspuns:

Avast free antivirus este foarte bun