| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Ce momente in care sa-ti pui o dorinta mai stiti? ( in afara de atunci cand vezi o stea cazatoare sau de ziua ta ) P. s Nu cred, dar ma pasioneaza ciudateniile.

7 răspunsuri:
| DariaSofia95 a răspuns:

Atunci cand vezi prin aer un fulgushor de papadie laughing Trebuie sa-l prinzi si sa-l bagi in " san ", adica sub bluza, apoi sa iti pui o dorinta. Si mai stiu un moment... atunci cand iti cade o geana, la fel se procedeaza. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti cade o geana, sau cand spui acelasi cuvant, deodata cu o persoana de langa tine [si incerci sa pocnesti degetul mic, daca pocneste, se va indeplini, daca nu nu ]

| Kyrie a răspuns:

Dorinta nu se va indeplinii de la sine, trebuie s-o indeplinesti cu mainile si vointa ta

Tine minte, oamenii pot face orice, doar ca trebuie sa urmeze niste etape logice pentru a concepe ceva, nu poti sa te duci sa-ti indeplinesti dorinta cand vrei tu, asta inseamna sa fii nebun si sunt mult mai mici sanse sa indeplinesti o dorinta daca nu gandesti rational, funda? big grin

| Lia09 a răspuns:

Eu imi pun intotdeauna cand este luna plina si o si vad. De cele mai multe ori s-au indeplinit si am ajuns sa cred in asta. Dar nu cred ca depinde asa mult de moment, trebuie doar sa-ti doresti cu adevarat si ca Dumnezeu sa te asculte!

| Bubuletu a răspuns:

Când gasesti un Liliac cu 5 petale, sau atunci când vezi o mașina(...asta e ciudat...) cu numărul da înmatriculare de3 ori aceeași litera. Si atunci când nu ai ce face

| alexandra440789897 a răspuns:

Poti oricand sa-ti doresti ceva sau sa ai visuri, trebuie doar sa crezi in ele si se vor implini pana la urma.

| Andruzza97 a răspuns:

Cand mananci ceva pentru prima oara intr-un an big grin