| 4827 a întrebat:

Ce metode de a-ti pune o dorinta stiti? Cum e aceea : daca vezi o stea cazatoare sau intalnesti un cosar. La cele mai multe dau funda big grin.

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

Nu prea cred in superstitiile astea, pentru. ca mie foarte rara mi s-a intamplat ceva, la cate dorinte mi-am pus.
n ajunul Anului Nou, intr-un vas umplut cu apa, fetele necasatorite trebuie sa strecoare un fir de busuioc sfintit, o ramura de mar si un banut. Totodata, cand bat clopotele in miez de noapte, cerurile se deschid de trei ori, iar dorintele oamenilor se indreapta catre el.
Iti pui dorinta de anul nou.
Era ceva, ca atunci cand gatesti un pui, exista un os in forma de "V" care este ţínut de două persoane, iar cei doi îşi pun câte o dorinţă. Se împlineşte dorinţa celui care rămâne cu bucata cea mai mare de os.
Iti pui dorinte de ziua ta de nastere, asta stie toata lumea.
Daca avem bani de aruncat, le putem da drumul intr-o fantana.
nu mai stiu...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba iti pui dorinte. Daca le vrei indeplinite, trebuie sa ti se indeplinesti singur.

| loverby3a a răspuns:

Pai cand iti cade o geana p obraz sa o iei sa iti pui o dorinta si sa o arunci, sau atunci cand mananci un fruct pentru prima oara in in an sa iti pui o dorinta. cam atatea stiu. big grin