| BassBooster a întrebat:

(FUNDA) Salut TPU am o problema. mica mare si as dori daca stiti sa imi dati si mie o mana de ajutor. Problemamea suna cam asa... pornes calculatorul si dupa maxim 7 - 8 minute imi vin reclame care se deschid in IE(internet Explorer) dar imi vin foarte multe. ce as putea face? Windowsul l-am reinstalat in urma cu 2 saptamana. Multumiri anticipate!

Răspuns Câştigător
| Adia_7139 a răspuns:

Da, ar trebui sa ii faci o devirusare, daca vrei sa te ajut cumva, da-mi un mesaj pe privat happy

2 răspunsuri:
| WyvernSky a răspuns:

Reclamele nu vin numai la tine, ci vin si la altii.De aceea e bine sa le inchizi pentru ca nu sunt prea sigure, unele pot fi virusi. Daca se mai intampla car sunt virusi si ca sa scpai de ei iti recomand un Anti Virus.Bafta!

| tycy a răspuns:

Cel mai probabil in acest interval de timp ai luat un virus. Daca aceasta problema o aveai si inainte, incearca sa formatezi tot hardul pentru ca virusul tau s-a instalat in alta partie decat C: sau incearca un scan cu un antivirus bun. Daca ai un PC cu peste 4 Gb Ram, foloseste un Norton 360 sau Kaspersky.pentru unu mai slab, kaspersky cea mai buna varianta.Dar te avertizez ca cu scanatul s-ar putea sa nu mearga.Salveaza-ti pozele, muzica si filmele. restul lasale in calculator si formateaza hardul.Sigur vei scapa de probleme