| Bogdyyytzu a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Cand il deschid, imi apare doar wallpaperul timp de 2 minute pana imi apar iconitele. Am incercat sa fac un backup, am reinstalat windowsul. Dar nimic. Dau funda si vot daca ma ajutati,(daca se poate)

Răspuns Câştigător
| VlogDinMers a răspuns:

Buna, incearca sa inlocuiesti memoria Ram daca ai 2 placute scoate una si testeazale pe rand. Poti sa incerci sa imprumuti o placuta Ram de la un prieten dar ai grija sa fie DDR cat ai u eventual (DDR 2, DDR 3 si in cel mai rau caz SD Ram) S-ar putea sa fie o problema cu memoria sau integritatea hardului sa fie compromisa.

| Bogdyyytzu explică (pentru VlogDinMers):

Dar de unde pot scoate o placuta de ram? Ca un prieten a facut la fel numai ca l-a dus la un centru. Am un PC DGB Star wars.

| VlogDinMers a răspuns (pentru Bogdyyytzu):

Sunt niste sloturi in care sunt introduse niste placute dreptunghiulare de 10-15 cm (culoare verziue) cu un set de cleme in parti pe care apesi si apoi cu grija scoti una dintre acele placute.

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

1) HDD-ul iti face sunete ciudate? Ar putea fi de la el. incerca sa schimbi cablul de la hard si vezi daca se deschide mai repede. Cat a stat la instalare?
2) Memoriile RAM, daca ai mai multe scoate una, deschide PC, vezi daca merge mai repede, apoi pune-o la loc si scoate-o pe cealalta, ai putea incerca sa le si inlocuiesti in sloturi.

Bafta!

| Koala a răspuns:

S-ar putea as fie pcul tau plin de virusi