| franciscintaiul a întrebat:

am o problemă cu laptopul. la un interval de timp mi se tot deschid niște ferestre de internet explorer cu tot felul de reclame și prostii. Ce aș putea face să nu se mai deschidă și care e cauza?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Aceste ferestre se deschid din cauza unor virusi din cauza faptului ca tu ai accesat anumite pagini provenite din reclame!
Remedierea acestei solutii este urmatoarea:
Urmeaza pasii sa remediezi problema si sa blochezi acele ferestre sa se mai deschida singure, si de inlaturarea virusilor web!
Pasi!
1.Descarca acest program : Unhackme
2.Instaleaza-l(Nu este dificila instalarea lui)
3. Dupa instalare, scanarea se face automat, insa daca nu va scana automat, intri in program si efectuezi o scanare manuala a sistemului!
4.Pe parcursul scanarii iti vor fi afisati virusii in mai multe etape, lasandu-te sa alegi ce vrei sa faci cu ei( Vor fi afisate doua casute cu Delete si Repair, tu vei da cu siguranta pe Delete!)
5. Dupa scanarea completa, reporneste PC-ul!
Voila! Ferestrele au fost blocate!

2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Bună, aceste ferestre sunt reclame de la siteurile respective, care cel mai adesea apar la vizionarea filmelor. Dacă foloseşti Google Chrome poţi descărca extensia AdBlock care blochează reclamele. Succes!

| AndreiM77 a răspuns:

Cel mai probabil ai virusi. Recomandarea este sa instalezi un antvirus.