| Villy0po a întrebat:

FUNDA si VOT! exista sau nu Dumnezeu? dovezi!

Răspuns Câştigător
| denismaria92 a răspuns:

Asta stim cu totii ca este o intrebare fara raspuns. Nimeni nu stie nimic, nimeni nu are vreo dovada.

11 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Exista dovezi multe. De exemplu flacara de la mormantul lui Iisus de la Ierusalim care se aprinde singura in fiecare an de Invierea Domnului. Tinand cont ca ea sta tot mai putin timp aprinsa pe an ce trece, se spuna ca atunci cand nu se va mai aprinde va fi sfarsitul pentru noi.

| whatevernvm a răspuns:

Dovezi concrete: uita-te in jur!

| shadovv a răspuns:

Gandeste-te cat de sus vrei tu sa nimeresti cu intrebarea asta. Noi ca specie inca nu am reusit sa percem timpul. Logic ca exista Dumnezeu. Vrei dovezi? Nu exista dovezi concrete deoarece lumea asta e un test. Trebuie crezi cu adevarat in El fara a avea nevoie de dovezi concrete. Sa treci peste ratiune.

| ovidius a răspuns:

Dumnezeu nu e o "chestiune ştiinţifică" să poată fi demonstrat prin dovezi.
Crezi în EL. Da sau nu. E opţiunea liberă a fiecăruia. Se numeşte "credinţă", nu "demonstraţie".

| Hanking a răspuns:

Exista! Nu e nevoie de dovezi...Doar crede caci oriunde te uiti vezi numai dovezi ca existawinking

| Georgianaax a răspuns:

Tu ai nevoie de dovezi?:O
Când vine vorba de posibilitatea existenţei lui Dumnezeu, Biblia spune că unii oameni au văzut suficiente dovezi, dar că aleg să înăbuşe adevărul despre Dumnezeu. Pe de altă parte, acelora care vor să ştie dacă există Dumnezeu, Dumnezeu Însuşi le spune: Mă veţi căuta şi Mă veţi găsi; dacă Mă veţi căuta cu tot dinadinsul, Mă voi lăsa găsit.

| Majj a răspuns:

Dovada e lipsa ta de creier

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dovada e Biblia. tu unde-ai fost pană acum? nu printre oameni? vai si amar de cultura ta gen! si nu-mi trebuie. funda.

| Maskeried a răspuns:

Te prefaci ca esti ateu
Ne iei cu tampenii mereu
Gen "arata-mil tu pe Dumnezeu"

Esti ma prost cu P mare de la Titei

| DarkNight123 a răspuns:

Ce intrebare e asta fi sigur ca exista ma citeste biblie sau cauta pe net documenteazate dar existawinking u din ce crezi ca ne tragem noi din maimutalaughing)

| al3x15 a răspuns:

U nu crezi in D-ZEU :o:o? frt esti nebun laughing... daca nu ar fi existat Dumnezeu cum mai existam noi, cum mai exista lommea :O...normal ca existawinking