| DianaSauNu a întrebat:

Fundi. Buna. Azi merg prima oara la bazin siii... cum e prima ora de inot? Lumea zicea ca te arunca direct in apa

9 răspunsuri:
| YumiSukinanda a răspuns:

Eu merg sambata la 12, sambata fac a 3 sedinta. Eu merg la Roman. Tu? la inceput vei face ce e mai usor. In functie si de ce profesor ai. Eu m-am dus dintr-un capat in altul cu ajutorul baghetei si a plutei( poate iti va da si tie) e super la bazin, abia astept sa merg.

| DianaSauNu explică (pentru YumiSukinanda):

Eu fac marti (4.00), joi(4.00) si sambata (la 12) la Scafandri (pe undeva prin Cta laughing )

Răspuns utilizator avertizat
| MiculFaraon a răspuns:

Buuuna. Prima ora este asa ceva pana te acomodezi. La prima ora profesorul are un bat lung asa ceva care te trage cu el prin apa si tu trebuie sa te tii de el si sa dai din picioare. Peste vreo 3-4-5 sedinte vei trece la pluta, aceeasi poveste te tii de ea si dai din picioare. Si posibil daca iti vei dorii cu adevarat sa inoti pe la a 6-7 sedinta vei reusii. Pa-pa si sa nu uit FARA frica. Pa-pa.

| DianaSauNu explică (pentru MiculFaraon):

Nu mi-e frica sa inot, singura problema e ca apa imi trage fundul jos laughing)

| MiculFaraon a răspuns (pentru DianaSauNu):

Tare asta laughing)

| xAnda a răspuns:

Salut! Am fost si eu la ore de intor cand aveam vreo 8 ani parca, si nu se intampla asta! La prima ora am intrat fiecare in apa singurei, nu ne-a aruncat nimeni laughing Am facut exercitii de respiratie, si apoi la urmatoarele ore am tot inotat cu pluta si-asa mai departe tongue Stai linistita!

| SăbzuckUhm a răspuns:

Depinde cum evoluezi. La mine la prima oră am stat lânga bara de lângă bazin şi am repetat diferite tehnici. Te va pune, probabil să faci şi câteva ture de bazin, dar e okay dacă înveţi din prima laughing Succes!