| ToxicLollipopx a întrebat:

Heey..Am un bichon maltese..in varsta de2 luni happy cand pot sa ii fac baie, si cu ce sampon?

7 răspunsuri:
| carlyhalatz a răspuns:

Trebuie sa il speli regulat (poti sa decizi tu asta, adica cam la 2 saptamani sau asa)si alege un sampon anti microbi bland de preferinta de la petshop sau veterinar.iti recomand :http://www.happypets.ro/sampoane-normale-caini-c-1_160_28.html
FUNDA?

| ToxicLollipopx explică (pentru carlyhalatz):

La ce varsta sa ii fac baie prima data?

| FrancescaVieriu a răspuns:

Pai specialistii in grooming canin, ne indica o medie undeva intre sase si opt saptamani de la o baie la alta. Il poti spala cu sampoanele speciale pentru caini. Nu il spala cu sampon pentru oameni pentru ca poate face matreata si alergii.winking

| FrancescaVieriu a răspuns:

Pai specialistii ne indica o medie undeva intre sase si opt saptamani de la o baie la alta. Il poti spala cu sampoanele speciale pentru caini. Nu il spala cu sampon pentru oameni pentru ca poate face matreata si alergii.

| ToxicLollipopx explică (pentru FrancescaVieriu):

Ma refeream. la ce varsta sa ii fac prima data?

| FrancescaVieriu a răspuns (pentru ToxicLollipopx):

Pe la 4-5 luni.

| byanca22 a răspuns:

Pai cam de la 5-6 luni cu un sampon special pentru caini (recomandat de veterinar)FUNDA?