| gingergirl1 a întrebat:

Heey! happy
Ma gandeam sa incep sa citesc o carte! Dar nu stiu ce...
Imi puteti spune care a fost cea mai interesanta carte citita de voi?

13 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Padurea Spanzuratilor de Liviu Rebreanu ti-o recomand!

| Pricked a răspuns:

Incepe cu seria "Cantec de Gheata si Foc".

| Iulian03 a răspuns:

Jurnalul unui pusti.

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai eu am mai multe preferinte.
-Insemnarile unei pustoaice ( 1, 2, 3)
- Insemnarile unui pusti ( 1, 2, 3, 4 si al 5-lea volum e cu imagini si trebuie sa il faci tu singura jurnal)
-Singur pe lume de Hector Mallot
- Douazeci de mii de leghe sub mari- Jules Verne
-Dracula- de Bram stoker( este vorba despre un vampir care se hraneste doar cu sangele virginelor laughing )

-capitan la 15 ani. Jules verne

E frumos daca ai incerca sa citesti Jules Verne. e foarte frumos.

| gsjsjjs a răspuns:

Bibliawinking ---> Enjoy

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Umbra lui Poe de Mtthew Pearl, Gemenii, Travesti, Seria Orbitor, Mendebilul, Nostalgia de Mircea Cartarescu, Pe culmile disperarii de Emil Cioran, Viata pe un peron de Octavian Paler, Hmlet de Shakespeare, Adam si Eva de Rebreanu, Metamorfoza lui Kafka, Idiotul lui Dostoievski, Oceanografia lui Eliade...astea ar fi cateva din preferatele mele. Sper sa iti placa happy Daca mai ai nevoie stii unde ma gasesti.

| kyara10 a răspuns:

Ingerul noptii

| kyara10 a răspuns:

Ingerul noptii e o carte care merita citita daca vrei sa o citesti sa stii ca are 4 volume dar volumele 1 2 3 le-am gasit online pe un site daca vrei ti le pot da

| z1k a răspuns:

Codul lui davinci :invierea zeilor
m-a fermecat total ti-o recomand

| dyanahanako a răspuns:

De veghe in lanul de secara.

| ZeUs27 a răspuns:

"Universul intr o coaja de nuca" - Stephen Hawking.

| fionela555 a răspuns:

Stiu eu niste carti super tari! Sunt romane dar e mai mult gen jurnal! Sunt volume si crede-ma sunt tari! Eu am citit 1! Se cheama ''Insemnaturile unei pustoaice (volumele 1, 2 si 3)! Au si poze si sunt misto! Funda?happy

| Allediana90 a răspuns:

"Maitreyi" de Mircea Eliade sau "Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell