| anonim_4396 a întrebat:

Hei,
Am un id yahoo de cativa ani. Toate bune si frumoase insa de cateva saptamani, cand adaug pe cineva in lista imi da error. Daca m-adauga pe mine cineva merge insa nu-mi apare online. Apare acolo in colt Add User, Ignore User. Daca dau add din nou da eroare.
Cum pot sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| sorin86 a răspuns:

Eroarea e foarte probabil să apară din cauza multelor cazuri de „add request pending". Soluție care ar putea să meargă (la mine a mers):
1. Șterge din listă vreo 20 de contacte de tip „add request pending". Poți salva id-urile alea într-un fișiere separat pentru a reveni la ele.
2. Închide și redeschide YIM. Încearcă să adaugi un contact nou.
3. Dacă persistă eroarea, repetă pașii 1 și 2.

3 răspunsuri:
| sorin86 a răspuns:

Descrie eroarea mai clar. Ce mesaj de eroare primești?

| anonim_4396 explică (pentru sorin86):

''There was an error in the server while trying to add a contact. Please try again.''

| anonim_4396 explică (pentru sorin86):

Multumesc mult de tot. nici nu am sters 20, am sters mai putine si tot merge.
:*:*

| sorin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eroarea e foarte probabil să apară din cauza multelor cazuri de „add request pending". Soluție care ar putea să meargă (la mine a mers):
1. Șterge din listă vreo 20 de contacte de tip „add request pending". Poți salva id-urile alea într-un fișiere separat pentru a reveni la ele.
2. Închide și redeschide YIM. Încearcă să adaugi un contact nou.
3. Dacă persistă eroarea, repetă pașii 1 și 2.