| Mar a întrebat:

Hei as vrea si eu sa strag vreo 5 mil.Si am doar 12 ani.Cam ce as putea face sa castig ceva bani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dificil dar nu imposibil. Ajuta-ti parintii la diferite treburi, pune-ti alocatia la pusculita, economiseste cat mai mult.
Nu va merge faza cu imprumuturile la 12 ani, nu vei avea cu ce sa le achiti. O vei lasa de pe-o zi la alta si tot asa, pana cand vor afla parintii.

6 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Păi poti sa ceri la părinti bunici sa vinzi cate ceva sa faci un magazin sa cumperi ceva si sa il vinzi mai scump sper ca te-am ajutat Bafta!

| Asdfasdefta a răspuns:

Daca te pricepi la desen poti vinde desenele tale.Strange alocatia, sau incearca sa cheltuiesti cat mai putin. Du-te in piata si fii atenta pe jos poate gasesti ceva.In rest...nu stiu ce sa spun.Si eu am avut aceeasi dilema.Noroc ca eu desenez frumos big grin

| PotHed a răspuns:

Poti orcand sa vinzi limonada laughing
sau sa le ceri parintilor asta e cea mai sigura calehappy

| Elle2117 a răspuns:

Presupun ca primesti bani de buzunar nu? Ii economisesti.
Alocatia.
Sau vorbesti cu parintii sa iti dea bani.
Sunt 5 mil, e destul de mult, presupun ca vrei sa iti iei telefon sau camera foto(sau altceva). De ce nu vorbesti cu ei? Daca este ceva costisitor atunci ar trebui sa vorbesti cu eiwinking

| dyana_8491 a răspuns:

Cere-le bani parintilor taiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei de prin casa cam cate 3-4 lei zilnic. Cand te duci la paine uiti de rest. Cand mergi in oras nu mai dai restul inapoi(sau la prega). Eu as afac si strang cam un milion pe lunathinking sper sa te fi ajutat