| Marlena852 a întrebat:

Hei TPU am un perus cand era mic puteam sa il tin pe deget pe mana si umar dar s-a facut mare si nu ma mai asculta el nu a fost tinut nici odata in colivie el a stat liber in casa cum sa il imblanzesc?

2 răspunsuri:
| CrazyPittica a răspuns:

Incearca sa ii dai sa manance din mana, sa ii arati ca nu vrei sa ii faci nici un rau.S-a petrecut un incident care la speriat? Am avut si eu perusi si toti m-au iubit.Nici unul nu a rectionat urat.Sa imi spui ce mai face perusul.Succes!

| Marlena852 explică:

Perusul toata ziua tipa, am incercat mereu sa-l dresez, dar nu reusesc