| lust66 a întrebat:

Am un perus de ceva vreme si nu stiu cum sa il fac sa fie mai prietenos. Cand ma apropii de el se sperie iar daca imi bag mana in colivie nu mai zic... e adult din cate imi dau seama imi va fi mai greu sa il "imblanzesc"? Cineva din propria experienta?

3 răspunsuri:
| Dodgge a răspuns:

Cu timpul o sa se mai acomodeze cu tine,dar e mai greu sa dresezi o pasare mai ales ca este deja adult.Da-i sa manance ceva care ii place din mana, nu face gesturi bruste, incearca sa iti petreci cat mai mult timp pe langa el, poti chiar vorbi cu el, cu timpul o sa inceapa sa capete incredere.

| catabomFish2 a răspuns:

Daca e adult nu ai ce sa ii faci dar il ai de putin timp inca e speriat!

| lust66 explică (pentru catabomFish2):

Il am de vreo 5 luni...