| AbigailCiobotaru a întrebat:

Hei TPU,anul acesta merg in excursie cu clasa, voi face desigur multe farse, dar o alta parte e ca mi se vor face farse si mie si de acest lucru sunt sigura 100%. Va rog, ajutati-ma cu niste idei cu care as putea sa ma feresc de farse sau daca este posibil sa le intorc farsele impotriva lor.Chiar as vrea sa ne protejam,eu si colega mea de camera,deci va rog din nou, dati-ne niste sfaturi utile la ce sa fim atente, poate din experienta pentru ca avem o clasa cam nebuna.Va multumesc! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Prefăte că dormi sau că eşti neatentă şi ascultă ce se aude împrejur. Ţine lucrurile tale în mână sau undeva în faţa ta. Dacă este ceva ciudat, află ce se întâmplă folosindute de o persoană. Prinde mâna celui ce îţi face farsa şi râde de el, iar dacă îţi face o farsă prefăte fericită, nu te enerva sau speria. Dacă e filmat o să fie bine, iar celorlalţi o să le fie ciudă că nu te+au enervat sau speriat etc. ☺☻!

5 răspunsuri:
| Alinamia a răspuns:

Pai sa nu lasa.ti creioane machiajul pasta de dinti la indemana ca in general asea sunt cele mai des facute farse si puteti incuia usa daca sunteti singure in camera dar asta ar fi cel mai ok nu lasa.ti produsele cosmetice si alte lucruri cu care v.ar putea manji la indemana lor ascundetile bine si cand adorm mergeti si ii pictati voi
laughing

| Bunoiu_Roberta-Maria_1998 a răspuns:

Tineti pasta de dinti pitita. Asta e principala lor arma. Te.as sfatui ca inainte de culcare sa.ti incui camera laughing). Tu sti ceai putea sa le faci? In timp ce dormi te strecori in camera lor le iei palma si in ea le pui pasta de dinti sau crema de barbierit apoi ii gadili la nas laughing)). Inainte sa intre in dus schimbi semnele de la apa-apa calda va fi rece, -apa rece va deveni calda. Poti sa cauti pe net mai multe farse, dar cel mai important incuie usa de fiecare data cand te culci. Excursie placuta :*:*:*:*

| AbigailCiobotaru explică (pentru Bunoiu_Roberta-Maria_1998):

Multumesc pentru raspunsuri, imi vor fi de mare ajutor happy

| Hardsky1 a răspuns:

Eu in tabara inchideam usa mereu laughing) si nimeni nu mi-a facut nici o farsa
Farse facute pahaha ogramada... poti sa incerci farsa veche cu pasta de dintii, pune-i pasta pe fata, ceva frisca, desenatii cu markeru...dar mna vedeti voi eu am facut ogramadalaughing) bafta

| dn28 a răspuns:

Pune-i crema de epilat in sampon happy