| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

HEI TPU! Anul acesta vreau sa merg cu parintii in zona Bucovinei.De 2 ani merg numai in Sibiu... Faza e ca nu prea stiu nimic in zona Bucovinei (Voronet) in afara de Manastirea Voronet.Stiti locuri de joaca!? Muzee, stranduri ..orice.Va merge si o verisoara mica de 5 ani si as vrea sa stiu daca exista in zona asta asa ceva.Nu prea am gasit nimic pe internet.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Este o zonă splendidă, am vizitat-o cu plăcere de nenumărate ori. Dintre obiectivele turistice amintesc : Mănăstirea Putna, Mănăstirea Suceviţa, Mănăstirea Moldoviţa, Mănăstirea Dragomirna, Cetatea de Scaun a Sucevei etc.
La tot pasul sunt locuri de popas, păduri de brad şi ape limpezi curgătoare. Merită măcar o dată în viaţă această excursie sau drumeţie, cum vrei să-i spui.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Arthur):

Mersiii! Super, abia astept sa vizitez, plus de asta am gasit si o piscina acoperita, unde ma pot relaxa.Multumesc frumos!

| Arthur a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da, după cum am mai spus foarte multe locuri de campare, multe pensiuni ţărăneşti, hoteluri mai mari sau mai mici etc
Nu pot decât să-ţi urez un concediu plăcut şi drum bun!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Arthur):

Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
Întrebări recente