| aragon18 a întrebat:

Sambata este un balci intr. un oras iar parintii mei nu vor sa ma lase sa merg straight face Le.am explicat ca nu vreau decat sa ma dau in chestiile dupa acolo [ hammer, masinute etc] si dupa aceea pot veni sa ma ia. mama sau tata straight face si ei pur si simplu nu pot intelege straight face Si eu la randul meu nu. i inteleg pe ei laughing)) aseara am vorbit cu tata si l.am rugat sa ma lase sa merg cu parintii unei fete la balci, si mai pe seara sa vina el cu masina sa ma ia. Nu. i convine. ca el vine obosit de la Craiova si plin de nervi si ma si intreaba " Vrei sa fac accident? ". Nu cred ca 10 minute l.ar deranja daca ar veni sa ma ia din acel oras straight face. Si cu mama am vorbit si ea imi spune ca nu am varsta potrivita sa plec din oras raised eyebrows [ 13 ani jumate ]. i.am explicat si ei ce vreau sa fac acolo si am rugat. o pe ea sa vina sa ma ia daca tata nu vrea sa vina. Acelasi raspuns, NU. M.am rugat si astazi de ea si i.am spus ca voi fi cuminte si nu voi face prostii si doar stau cu prietenii mei de acolo. a spus sa nu mai insist ca o stresez.nu stiu cum naibi sa o conving macar pe ea sa vina sa ma ia cu masina. sad vreau neaparat sa merg la acel balci. Ceva sfaturi? :-s Multumesc kiss

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Citeste cu atentie, ca e complicat: roaga-i cumva pe parintii fetei cu care vrei sa mergi sa-i sune pe parintii tai si sa le confirme ca mergi cu ei, ca sunt oameni seriosi, etc. Poate te lasa. Parintii prietenei tale n-ar putea sa te ia si sa te aduca inapoi acasa?

E doar o idee. Eu, ca mama, as fi de acord in conditiile astea.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga mea nu fii suparata poate au si ei motivele lor asa sunt parintii, o parte din ei dar sa nu uiti ca sunt singurii care iti vor numai bine si pentru a te proteja fac acest lucru. Cauta sa ai mai multe discutii cu ei si fa efort sa le obtii increderea.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sincer nici eu nu ii inteleg pe parintii tai. Cel mai bine ar fi sa iesi cu niste prieteni mai amri si de incredere, care sa faca lobby pentru tine la mama si la tata...

| aragon18 explică:

@ardnaxur1961 prietena mea ramane peste noapte acolo, iar mie mi. e cam asa sa ma intorc numai cu parintii ei straight face Multumesc pentru raspunsuri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu mine