| Sclipirici a întrebat:

De azi ma simt cam rau, am nasul infundat si stranut cam des.Nu vreau sa racesc mai rau, ce imi recomandati? De obicei iau antibiotic doar ca nu vreau sa incep pentru ca ma voi simti mai rau...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu are rost sa iei antibiotice daca nu ai puroi in gat sau alta infectie. Iti distrugi organismul degeaba. Cel mai bine e sa mergi la medic si pana atunci sa bei ceai de ghimbir cu miere si lamaie, sa mananci lamaie cu zahar si daca te doare gatul sa iti pui compresa cu feli de cartofi pe gat. Si daca cumva faci febra mare si nu poti sa ajungi de urgenta la medic inmoaie un cearceaf in otet si inveleste-te cu el(complet dezbracat!) si eventual si niste sosete cu otet. Nu e placut, dar are garantat rezultat. Sanatate!

1 răspuns:
| Andrei J a răspuns:

Ia codeină, face minuni.