| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

De curand am dus calculatorul la reparat, mi-a schimbat ventilatorul ala din spate, mi-a schimbat si windowsul... Faza e ca mi se intampla, ca unitatea sa faca un zgomot ciudat, gajaiestraight face.De la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| georgedanielc a răspuns:

Poti sa imi spui daca pe placa video are ventilator? placa video este aceea care este cuplat cablu care duce la monitor, eu cred ca de acolo vine zgomotu, trebuie curatat de praf, nu este o treaba prea complicata dar trebuie o anumita atentie

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Cel mai probabil vr-un ventilator incorect montat dar mai pot fi si alte cauze, tin minte ca aveam o problema asemanatoare si era de la placa video acum nu poti fi sigur de nimic daca nu se uita cineva in el.
Du-l inapoi sa-ti repare problema.
Succes!

| georgedanielc a răspuns:

Nu ai specificat. exact de unde se aude? de la sursa? sau de la coleru procesorului. daca esti unpic atent iti poti da seama

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru georgedanielc):

Se aude undeva in spate, joslaughing, sunt fata si nu ma descurc mai delocbig grin

| georgedanielc a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Poti sa imi spui daca pe placa video are ventilator? placa video este aceea care este cuplat cablu care duce la monitor, eu cred ca de acolo vine zgomotu, trebuie curatat de praf, nu este o treaba prea complicata dar trebuie o anumita atentie

| Alex31004 a răspuns:

Buna!
Si mie mi se intampla asta, mai mereu!

Probabil sa fie de la mizeria stransa acolo la ventilatorul ala, dar ai spus ca ti-a schimbat ventilatorul..Si poate sa mai fie si de la frig, sau de la chestia ca sta prea mult aprins si daia..Nu sunt sigura, dar mi se intampla si mie, de mult timp! Nu te speria, nu este ceva de speriat!

Sper ca te-am ajutat! :*

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Alex31004):

Buna! Sta pe gresie, dar oricum temperatura camerei este ok.

| bosulica964 a răspuns:

De la bios poate nul admite happy