| Sweete a întrebat:

Hei TpU, imi puteti spune si mie cu ce as putea sa imi ocup timpul liber? Daca ati putea sa imi recomandati filme, carti sau activitati. Poate chiar si in familie.
Ps: am 11 ani
Ps2: Multuumeeesc anticipat!
Funda la cel mai bun raspuns:X

Răspuns Câştigător
| BubblineDance a răspuns:

Poi poti asculta muzica. Pe mine rock-ul si rap-ul ma relaxeaza. Te poti uita la un serial: The vampire Diaries, The Secret Circle, Pretty Little Liars, Gossip Girl. Poti viziona un film cu adolescenti. La varsta ta ar fi nemaipoemnit. Dar sa fie cat de cat decent. Incearca filmele cu Hillary Duff sunt grozave. Poti citi de exemplu Casa Noptii. Este un roman cu 12 volume si este extraordinar. Poti face poze, iar apoi poti sa te distrezi editandu-le. Poti merge la o prietena adevarata sa va impartasiti secrete. Poti de asemenea sa dansezi cu o prietena. Este un super sanatos si distractiv. Poti juca hamball, fotball etc.
Poti face o multime de lucruri. Esti la o varsta frumoasasi trebuie sa-ti traiesti viata din plin >big grin

9 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna..acesta este un copy-paste de la un raspuns dat mai demult: pai:deseneaza, canta, danseaza, invata dansuri, scrie o carte, compune cantece/poezii/povesti, fa origami, fa quilling, fa machete, fa sudoku/rebus/integrame, joaca jocuri gen:3D Logic si Zuma,joaca ce jocuri iti plac,fa teste de personalitate,uite-te pe TPU,iesi afara(afara poti sa joci ping-pong,sa teplimbi cu rolele,sa alergi putin prin parc,sa stai pe o patura cu amicii tai si sa va jucati carti sau badminton sau volei daca ai minge de volei),fa-ti un blog,fa un film,modifica poze,cauta poze ca wallpaper,fa curat in calculator,fa curat in camera,joaca-te cu animalutul tau(daca ai),citeste,mergi la shopping,gateste, picteaza, fa-ti un jurnal, cauta-ti un hobby, colectioneaza lucruri, invata cuvinte noi in engleza, franceza sau ce limba iti place tie, imbogateste-ti vocabularul, viziteaza muzee, mergi la bunici, perfectioneaza-te intr-un anumit domeniu.Numai bine.

| CautNume a răspuns:

Asculta muzica.

Răspuns utilizator avertizat
| JstGeorge a răspuns:

Pai poti sa: mergi la un prieten, sa invit prieteni la tine si ati putea face un picnic sau sa va jucati de-a trupa rock ( PS. mimati sau daca aveti instrumente de jucarie sau adevarate). Inventezi un joc si mergi la joaca sau poti sa faci poze, construesti ceva din lucruri sau faci un sanvici, petreci o zi sau cateva ore in tacere. faceti concurs de dans, de desen, va jucati: mima, telefonul fara fir, telefonul american ( PS.2 jocurile astea sunt in mai multi)

| anvis a răspuns:

In primul rand sport:baschet, handbal. te ajuta sa te dezvolti. apoi, literatura. ai citit jurnalul unui pusti? sunt 4 volume. e super! sau trilogia cartea timpului?

| DulcicaTa a răspuns:

Poi,avem aceeasi varsta, deci iti pot da sfaturi utile...
1)Uita-te la filme ex:Calatoria 2: Insula misterioasa, Printesa Indaratnica 2, O Noapte La Muzeu, Placinta Americana, Singur acasa, Amurg etc...
2)Citeste o carte ex:Jurnalele vampirilor,Fantoma din Canterville,Calatoriile lui Gulliver, Cei trei muschetari, Colt-Alb, Odiseea, Heidi etc.
3)Te poti duce pe afara, sa vizitezi muzee,(circuri, sa te duci la un castel, la teatru)sa te duci cu familia sa te plimbi pe Lipscani si sa vezi strazile vechi... poate te duci pe la o bisericuta happy
Sunt o gramada de activitati interesante pe care poti la practici...gandeste-te si vei afla o multime...