| LoOvE a întrebat:

Heii! Stiti ceva idei interesante de facut la inceputul unui noi an(pana la sfarsitul acestuia)

ex:un borcan gol care pana la sf anului 2013 sa scrii in el biletele cu cele mai frumoase lucruri bune.

Va rog!

2 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

Un borcan sau o sticla si acolo de la inceputul anului pana la sfarsitul anului sa strangi tot maruntisul care iti ramane prin buzunare rest adica nu ii dai mare importanta deoarece sunt monede.La sfarsitul anului sa il deschizi si sa numeri si vei fi surprins/a cat ai reusit sa strangi adica la cati bani nu dai importanta zi de zi deoarece sunt monezi si nu le dai importanta, eu anul trecut am strans 680 de lei.

| LoOvE explică (pentru sincer):

Eu le dau importanta la fiecare banut! Ii strang pe toti, nu ii ignor sau sa-i arunc. Nu merge asta!

ALTCEVA?