| Georgiaanat a întrebat:

Heii TPU!
Am o mare problema cu laptopul meu. Este de la Acer si inainte se stingea. Am primit un suport care sa il pun dedesubt sa il raceasca. Dar tot se stinge. Partea de jos e rece dar pe une scoate aerul cald estee foarte fierbinte. si nu stiu ce sa fac. Ceva idei?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna idee e sa il duci la un service, pentru ca poate calea de evacuare a aerului cald in el e un pic plina de praf si alte chestii minuscule si din cauza ca procesorul ajunge la o anumita temperatura el e setat sa se reseteze cand ajunge la acea temperatura pentru a nu se arde, dar s-ar putea sa fie si altceva, si eu am avut o problema asemanatoare, si era din cauza ramilor, o inlocuire a acestora a rezolvat problemele mele, sau alta problema care ar putea sa fie e sursa de curent, important e sa observi daca in timp ce se restarteaza nu apare si un ecran albastru cu ceva scris pe el, asa numitul blue screen care ar putea sa indice o problema!