| BadCliché a întrebat:

Heii TPU! In decembrie mi-am cumparat un aparat Nikon L110 si din cate am vazut nu e chiar cine stie ce. As vrea sa stiu cum sa fac poze mai clare, adica ca blur'ul sa fie mai accentuat in spate. E urgent, multumesc mult:*

2 răspunsuri:
| Alexxys a răspuns:

Aparatul tau e un aparat compact. Sa faci cu blur pe spate folosesti functia Macro(sunt niste floricele ca simbol) dar pe asta nu poti sa-l folosesti decat cand pozezi chestii de aproape (gen 10 cm). Ce vrei tu sa faci cu blur pe spate si in prim plan sa fie o persoana si sa se vada cat mai clar atunci schimba aparatul iti trebuie un aparat foto DSLR

| matsa15 a răspuns:

Langa ecran, pe partea dreapta ai un buton cu o camera verde, de unde iti selectezi modurile. de exemplu daca doresti sa surprinzi o floare de aproape, selectezi modul close-up si iti garantez ca blur-ul din spate este foarte accentuathappy. pentru portrete iti sugerez sa folosesti modul protrait si sa dai putin zoomhappy mult succes:*